Weekendowa Porcja Gier i Aplikacji [21.01.12]

14 minut czytania
Komentarze

weekendowa2
Witam w kolejnej edycji Weekendowej Porcji Gier i Aplikacji! Tym razem przygotowałem dla Was 5 aplikacji i 5 gier. Mam nadzieję, że przypadną Wam do gustu. Jak zawsze zachęcam do przesyłania własnych typów. Możecie zrobić to w odpowiednim miejscu na forum. Zapraszam do lektury i testowania dzisiejszych propozycji!


unnamed
Line Runner- darmowa
Line Runner + (bez reklam)- ok. 7zł

Historia gier w Android Market i nie tylko pokazuje, że do sukcesu i stworzenia czegoś, od czego ciężko się oderwać nie koniecznie potrzeba trójwymiarowej grafiki, czterech rdzeni, wielu GB pamięci RAM i skomplikowanej fabuły. Line Runner to klasyczny przedstawiciel gatunku gier, które porażają swoją prostotą i wykonaniem a jednak mają w sobie to coś.

W Line Runnerze sterujemy prostym ludzikiem, którego jedynym życiowym celem jest bieg do przodu i skuteczne omijanie kolejnych przeszkód pojawiających się na jego drodze. Prawda, że proste- a jednak niesamowicie wciąga. Grafika jak widać na obrazkach jest bardzo minimalistyczna, ale za to estetyczna i nie odwraca uwagi od tego, co jest najważniejsze- czyli kolejnych przeszkód.
unnamed _1_Nasz bohater posiada tylko dwie umiejętności poza biegiem, jest to podskok oraz slajd. Przeszkody pojawiające się na drodze to czarne kwadraciki rozsiane w taki sposób, że czasami trzeba je przeskoczyć a czasami pod nimi „przejechać” na tyłku.

Jak wspomniałem grafika jest bardzo minimalistyczna, ale dość oryginalna. Tło gry stanowi tapeta do złudzenia przypominająca zmiętą kartkę papieru, przez co cały czas ma się wrażenie, że ołówek rysuje kolejne elementy gry. Na uwagę zasługuje fajny element, jakim jest nagrobek powstający po śmierci naszego bohatera. Postać, którą sterujemy nie jest zbyt wytrzymała i każde zderzenie z przeszkodą kończy się jej śmiercią. Dzięki nagrobkowi łatwo lokalizujemy miejsce, w którym „skuliśmy” się ostatni raz.

Gra wymaga niebanalnego refleksu i jest przy tym bardzo wciągająca. Gorąco ją polecam!


unnamed _4_
Galaxy- darmowa

Na łamach WPGiA niejednokrotnie polecaliśmy już gry, które polegają na łączeniu w całość pewnych elementów. Niedawno pojawiła się kolejna gra logiczna wykorzystująca ten pomysł, ale skierowana raczej do młodszych graczy. Poznajcie Galaxy.

Gra polega na łączeniu pojedynczych gwiazd w całe gwiazdozbiory typu mały czy duży wóz, a także tworzenie wielokątnych figur. Gra posiada trzy tryby rozgrywki: Challange, Arcade oraz Time Attack. Pierwszy z nich polega na przechodzeniu jeden po jednym kolejnych poziomów trudności i układaniu kolejnych, co raz bardziej skomplikowanych figur. Tryb Arcade umożliwia rozgrywkę na wybranym poziomie trudności. Zmiana poziomów uaktywnia się po przejściu pierwszych 10 etapów z trybu Challange. Nie powinno to jednak stanowić dla nikogo problemu. Ostatni tryb- Time Attack jak zapewne się domyślacie polega na ułożeniu jak największej liczby gwiazdozbiorów w jak najkrótszym czasie.
unnamed _5_Gra posiada aż 200 poziomów trudności także, jeśli jesteście zafascynowani gwiazdami do tego lubicie gry logiczne, to Galaxy jest zdecydowanie dla Was. Dodatkowo biorąc pod uwagę oprawę audiowizualną gra powinna trafić do dzieci, które lubią czasem pokombinować zamiast zabijać kolejnych przeciwników.


unnamed _8_
Minesweeper Classic- darmowa

Myślę, że większość z Was kojarzy klasyka dołączanego do Windowsa, jakim jest/był poczciwy Saper. Chciałbym Wam teraz zaproponować jego mobilną odmianę. Myślę, że w dobie odgrzewania starych, sprawdzonych już tytułów z PC może to być kolejna prosta gierka, która zajmie Was na dłużej i przypomni stare czasy.

Jak wiadomo saper myli się tylko raz. Podobnie jest w przypadku tej gry. Na początku wybieramy poziom trudności. Do wyboru jest początkujący, zaawansowany, ekspert oraz co ciekawe osobisty poziom, który tworzymy wedle uznania. W przypadku tego ostatniego ustalamy jak duże ma być pole bitwy, przez, które musimy bezpiecznie przeprowadzić naszego sapera i ile ma się na nim znaleźć min.
unnamed _9_Po wyborze poziomu naszym oczom ukazuje się dobrze znany obrazek przedstawiający „pole minowe” w postaci kwadracików, liczbę min do zabezpieczenia, upływający czas, przyciski oddalenia i przybliżenia ekranu, reset mapy oraz przycisk wyboru polegający na zabezpieczeniu lub sprawdzeniu danego kwadracika.

Jak widać wszystko jest proste i klasyczne- ale, po co zmieniać coś co i tak jest już bardzo dobre. Klasyczny saper to porcja starej, dobrej zabawy, która przypomni Wam odległe czasy, kiedy to w zestawieniu najbardziej grywalnych gier PC-owych mieścił się on i pasjans a na komórkach rządził Snake. Polecam wszystkim sentymentalnym!


unnamed _12_
Lair Defense- darmowa

Lair Defense to gra podrzucona przez jednego z czytelników na forum. Jest to świetny Tower Defense rozbudowany o dodatkowe elementy, o których przeczytacie w kolejnych akapitach. Gra odbywa się w dobrze znanych klimatach potężnych smoków i nieco mniej rozgarniętych ludzi, którzy chcą je poskromić.

Muszę przyznać, że dawno żadna gra mnie tak nie wciągnęła. Jak wspomniałem motyw przewodni Lair Defense to walka ludzi ze smokami. Gra rozchodzi się o magiczne, smocze jaja, które musimy chronić- a które chcą za wszelką cenę zdobyć rządni władzy i zniszczenia ludzie. Zadaniem gracza jest porozstawiać na planszy smocze jednostki i odpierać kolejne ataki wroga. Zasady gry są, zatem takie same jak w każdej innej grze typu Tower Defense. Co zatem odróżnia Lair Defense poza oryginalną fabułą?

Po każdej udanej rundzie inwestujemy zdobyte pieniądze w coś w rodzaju drzewka a raczej ścieżki umiejętności. Inwestujemy w kolejne poziomy umiejętności każdego z trzech rodzajów smoków sprawiając, że stają się one coraz potężniejsze. Smoki dzielą się na plujące ogniem, lodem oraz zatruwające trucizną. Poza klasycznym powstrzymywaniem ataków wroga mamy do dyspozycji także magiczne umiejętności jak kula ognia czy chwilowe zamrożenie. Smoki rozsiane na mapie w odpowiednich miejscach zbierają potrzebną do rzucania zaklęć manę.
unnamed _13_Walka smoków z ludźmi o drogocenne jaja, rozgrywa się w 6 lokacjach rozsianych po całej mapie magicznej krainy. Każda z krain, w której przychodzi walczyć zawiera minimum 8 plansz do przejścia. Nie muszę chyba dodawać, że w raz z postępem w grze atakują nas coraz mocniejsze jednostki wroga od głupich chłopów i zwykłych rycerzy po znacznie potężniejsze jednostki jak łucznicy czy elfy odporne na działanie trucizny.

Oczywiście cały czas liczba ataków serwowanych nam w pojedynczej walce ulega zwiększeniu. Cały czas także gracz może ulepszać swoje jednostki lub po prostu się ich pozbywać. Rozwijane menu po prawej stronie podpowiada, w jakiej sile odbędzie się kolejny atak na smocze jaja. Po lewej stronie natomiast trwa odliczanie czasu do kolejnej fali uderzenia.

Lair Defense to jedna z lepszych gier tego typu w jaką przyszło mi grać. Ma oryginalną fabułę, fajnie rozbudowany system umiejętności, jest ładnie wykonana a muzyka grająca w tle skutecznie rozgrzewa do walki. Aż dziw, że gra jest darmowa, dlatego ściągajcie i grajcie jak najszybciej.


unnamed _16_
Tiki Kart 3D- darmowa

Pamiętacie starego, dobrego Mario Kart? To była flagowa postać Nintendo a odmiana wyścigowa przygód tego znanego hydraulika należała do świetnych gier łączących wyścigi z podstawianiem pułapek i eliminowaniem przeciwników w dość przerysowany sposób. Tiki Kart 3D starym dobrym Mario Kartem nie jest, ale da się poczuć w nim klimat z tamtej gry.

Tiki Kart 3D to wyścigi przedziwnych konstrukcji, które przypominają samochody typu buggy. Zarówno postać, która kieruje nasz pojazd jak i pozostali przeciwnicy to osobniki z wyglądu przypominający kreskówkowych szamanów. Ich lica skrywane są za dużymi, kolorowymi maskami a mocna gestykulacja towarzyszy każdemu ruchowi ciała. Do wyboru mamy wiele różniących się właściwościami jezdnymi pojazdów. Niektóre z nich cechuje lepsze przyśpieszenie inne właściwości terenowe (cokolwiek to znaczy).
unnamed _17_Po wyborze pojazdu i postaci odsłaniają nam się dwa tryby rozgrywki. Pierwszy to Circuit polegający na klasycznym wyścigu. Ścigamy się z pięcioma rywalami, do ich skutecznej eliminacji używamy licznych broni i pułapek, które zdobywamy na trasie wyścigu. Podczas wyścigu nie można narzekać na nudę, na trasie znajduje się wiele przyśpieszaczy, plam oleju i innych pułapek ułatwiających lub utrudniających ściganie.

W grze dostępne jest 8 pojazdów, 15 tras, liczne rakiety, miny, bomby, ogniste kule, plamy oleju i inne utrudnienia czekające na gracza i jego konkurentów. Drugi tryb gry to Practice. W tym trybie możemy zdobywać dodatkowe punkty poprzez pobijanie rekordów tras czy też wykonywanie innych zadań.

Jak sama nazwa gry wskazuje, wyścigi są trójwymiarowe. Grafika jest ładna, kolorowa, ale nie ma się, co oszukiwać- Real Racing to, to nie jest. Niemniej jednak uważam, że jak na darmową grę jest całkiem dobrze. Na uwagę zasługuje fakt, że wiele detali można samemu wyłączyć, dzięki czemu gra powinna „odpalić” nawet na słabszym sprzęcie.


unnamed
Aerobiczna szóstka Weidera- darmowa

Nowy Rok już za nami, podejrzewam, że wielu z Was założyło sobie jakieś postanowienia noworoczne. Jeśli wśród nich znalazły się także te mówiące o zrzuceniu kilku kilogramów i zamienieniu bojlera w kaloryfer to mam dla Was coś idealnego.

Szóstka Weidera to znany i uznany na całym świecie trening mięśni brzucha polegający na systematyce i stałym zwiększaniu powtórzeń. Raz w przeszłości pamiętam, że się nim zainteresowałem, ale niestety odpadłem w okolicach 20 dnia. Trening polega na codziennych ćwiczeniach, jak wspomniałem liczba powtórzeń jest sukcesywnie zwiększana, co skutkuje także wydłużaniem czasu treningu.
unnamed _1_Dawniej osoba trenująca wg szóstki Weidera zmuszona była na mozolne liczenie dziesiątek powtórzeń i pilnowanie czasu. Polecana aplikacja przychodzi nam z pomocą. Zawiera ona plan ćwiczeń do zrealizowania w ciągu 42 dni. Codziennie wykonuje się 6 ćwiczeń. Aplikacja w sposób głosowy podpowiada ile zrobiło się już powtórzeń i ile należy jeszcze zrobić, aby zakończyć dane ćwiczenie. Dodatkowo w formie przydatnych obrazków aplikacja pokazuje, w jaki sposób należy wykonywać dane ćwiczenie. Na ekranie znajduje się także informacja o numerze serii, ćwiczenia oraz cyklu.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest doinstalowanie z poziomu marketu polskiego syntezatora mowy- IVONA. Dzięki niemu ćwiczenie z tym programem będzie czystą przyjemnością a szansa na osiągnięcie satysfakcjonującego brzucha znacznie się zwiększy.

Polecam Aerobiczną szóstkę Weidera każdemu, kto chciałby rzucić wyzwanie temu bardzo efektywnemu, ale i wymagającemu poświęcenia i konsekwencji treningowi.


unnamed _20_
Smart Gallery- darmowa

Podejrzewam, że nie tylko ja posiadam w telefonie zdjęcia czy filmy, które wolałbym zachować dla siebie i nie martwić się, że ktoś przypadkowo biorąc mój telefon do ręki je zobaczy. Dzięki Smart Gallery ukryjesz prywatne multimedia i już nigdy nie będziesz musiał się o to martwić.

Smart Gallery to aplikacja, która łączy kilka funkcjonalności. Jest fajną galerią multimediów znajdujących się na telefonie, pozwala na proste zarządzanie nimi a co najważniejsze umożliwia przeniesienie multimediów do folderu chronionego hasłem.

Po otworzeniu aplikacji widzimy wszystkie foldery zawierające multimedia. Poprzez górną belkę przełączamy się pomiędzy zdjęciami a materiałami video. Po wejściu, w któryś folder ukazują się miniaturki fotografii czy filmów w postaci kafelek. Każde zdjęcie czy video możemy dowolnie odtwarzać oraz przeglądać. Aplikacja umożliwia także puszczenie pokazu slajdów z wybraną prędkością.

Po dłuższym przytrzymaniu palca na miniaturce pojawiają się dwie opcje- ukryj oraz menu. Po kliknięciu w menu można dane zdjęcie skopiować, przenieść albo usunąć. Kliknięcie w Ukryj spowoduje przeniesienie zdjęcia lub filmu do dowolnego, chronionego hasłem folderu. Aplikacja umożliwia także bezpośrednie przesłanie danego materiału multimedialnego poprzez email, sms czy inną, zewnętrzną aplikację.

Dodatkowo w opcjach aplikacji możemy ponowić skanowanie wszystkich multimediów znajdujących się w telefonie, ustawić automatyczne skanowanie, odzyskać utracone materiały(jeśli to możliwe), zmienić hasła lub wysłać przypomnienie na email.

Aplikacja jest dobrze dopracowana, spełnia swoją podstawową funkcję, czyli dobrą prezentację materiałów multimedialnych oraz pozwala na ich ukrycie i zabezpieczenie hasłem. Myślę, że śmiało może zastąpić standardową galerię multimediów, którą używacie do tej pory.


unnamed _4_
Easy MP3 Downloader- darmowa

Easy MP3 Downloader to aplikacja, dzięki, której z łatwością ściągniecie dowolny utwór muzyczny w postaci MP3. Czasami zdarza się, że gdzieś usłyszycie ciekawa piosenkę i chcielibyście w szybki i łatwy sposób mieć ją u siebie w smartfonie. Polecana dzisiaj aplikacja Wam w tym pomoże i dodatkowo pokaże tekst szukanego utworu.

Aplikacja jest prosta do bólu. Po jej włączeniu na górze ekranu widzimy miejsce do wpisania nazwy piosenki lub jej autora. Po wyszukaniu pojawia się lista z wynikami przedstawiająca piosenki do ściągnięcia. Wyniki wyszukiwania możemy uszeregować wg liczby ściągnięć lub słów kluczowych.

Po wybraniu utworu, który nas interesuje pojawia się prosty ekran informujący, o jakości MP3, długości, oraz liczbie potrzebnego miejsca na jej ściągnięcie. W przypadku wielu piosenek dodatkowo pojawia się także tekst piosenki. Na dole ekranu dostępne są trzy opcje: ściągnij, odsłuchaj i podziel się na portalu społecznościowym lub za pomocą SMS.

Nie ma, co się rozpisywać nad Easy MP3 Downloaderem. Aplikacja jest bardzo prosta i spełnia swoją funkcję w 100%. Zastanawiam się tylko jak wygląda sprawa z prawami autorskimi do ściąganych piosenek. Z mojej strony jedyne, czego bym sobie po niej jeszcze życzył to może ładniejszy i bardziej dopracowany wygląd. Od strony funkcjonalnej i użytkowej nie ma jej, co zarzucić.


unnamed _2_
o2 Newsy- darmowa

Od jakiegoś czasu wiodące portale internetowe w Polsce poza mobilnymi wersjami swoich serwisów tworzą mobilne aplikacje. Po Onecie i Wirtualnej Polsce, którzy wypuścili już swoje mobilne, newsowe aplikacje pora na o2.

Na wstępie muszę pochwalić twórców tychże aplikacji za dostrzeganie potencjału w mobilnych urządzeniach i nie marginalizowanie ich. Dedykowane aplikacje mobilne pomagają w łatwy i przystępny sposób czytać kolejne informacje, bez niepotrzebnego zmniejszania czy zwiększania ekranu. Warto pracować nad tego typu rozwiązaniami.
unnamed _2_Aplikacja o2 Newsy to nie tylko najważniejsze informacje z kraju i ze świata. To także agregator serwisów pojawiających się pod szyldem o2. Mam na myśli takie serwisy jak: Sfora, Sportfan, Pudelek, Pejcz, Hotmoney, FilmTok, Autokrata, Luxlux, Snobka czy Kimono.

Tematykę informacji zmieniamy poprzez ruch palcem w prawo lub lewo. W ten sposób przeskakujemy np. z Pudelka na Sportfan. Po wejściu w konkretny artykuł na jego końcu znajduje się przycisk do podzielenia się nim oraz galeria, która przenosi do wygodnej przeglądarki dołączonych do artykułu multimediów.

Aplikacja o2 zasługuje na uwagę, jest schludna, utrzymana w tonacji całego portalu. Co najważniejsze w przystępny sposób serwuje dużą ilość artykułów w różnej tematyce, co powoduje, że każdy znajdzie cos dla siebie.


unnamed _5_
Wizz Widget- darmowa

Niestety czysty Android nie posiada wielu przydatnych i ładnie wyglądających widżetów. Kolejne wersje nakładek producentów starają się wprowadzać jakieś ożywienie i dodawać kolejne widżety odpowiadające za serwisy społecznościowe czy kalendarz. Wizz Widget to zestaw przydatnych widżetów dedykowanych na tablety.

Rolą widżetu jest w szybki i estetyczny sposób prezentować dane lub informacje, które normalnie dostępne są z poziomu jakiejś aplikacji. Wizz Widget dostarcza widżety obsługujące takie aplikacje jak: Facebook, Facebook Stack, Twitter, Twitter Stack, Agenda, Agenda Month View, Kalendarz, Czytnik Google czy Timeline (połączenie Facebooka z Twitterem).
unnamed _25_Niestety z prozaicznego powodu nie posiadania tabletu nie mogłem ich przetestować „na własnej skórze”, sądząc jednak po opiniach, ocenach oraz zrzutach ekranu widżety prezentują się bardzo dobrze i spełniają swoja rolę. Ocenę pozostawiam Wam.


weekendowa2
To już wszystko na ten weekend. Mam nadzieję, że dzisiejsze propozycje przypadły Wam o gustu i wpłyną realnie na przyjemniejsze użytkowanie Waszych urządzeń. Na wasze uwagi czekamy w odpowiednim miejscu na forum. Do zobaczenia za tydzień!

Motyw