cmmusic-1

Aplikacja CyanogenMod 9 Music jest już dostępna. Pobrać można ją na razie tylko pod tym adresem, choć według zapewnień Andrew Neal’a już wkrótce będzie ją można znaleźć również w Android Market. Aby móc cieszyć się jej funkcjonalnością wymagane jest jednak urządzenie działające pod kontrolą Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Jeżeli zatem posiadacie Galaxy Nexus, Nexus S lub inny smartfon, który wyposażony będzie w CM9 możecie śmiało przystępować do instalacji.

Sama aplikacja wyglądem przypomina tą, która dostępna jest domyślnie w najnowszym systemie od Google. To, co ją natomiast odróżnia to funkcjonalność, o której szerzej poczytać możecie na stronie producenta. Dodam tylko, iż zawiera ona takie elementy jak obsługa gestów, możliwość potrząsania urządzeniem w celu zmiany aktualnie odtwarzanego utworu, czy obracania go, aby zatrzymać lub wznowić odtwarzanie (Shake and Flip).

cmmusic-2

Tym, co cechuje omawiany program, poza wspomnianą funkcjonalnością, jest również możliwość niemal dowolnej jego konfiguracji. Do naszej dyspozycji oddano możliwość zmiany motywu, notyfikacji, ekranu blokowania, obsługiwanych gestów, czy tzw. „Shake and Flip actions”.

cmmusic-3

Instalując CyanogenMod 9 Music musimy pamiętać o tym, aby muzyka, którą chcemy słuchać znajdowała się na naszym urządzeniu. Jest to informacja szczególnie ważna dla wszystkich tych, którzy posiadają konta na Google Music (póki co dostępnym tylko w USA). Aplikacja nie potrafi bowiem i prawdopodobnie nigdy nie będzie potrafiła odtwarzać znajdujących się na nich utworów.

Dajcie znać w komentarzach, czy podoba się Wam oraz które jej funkcje są dla Was najciekawsze.

źródło: seeingpixels.org

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Maciejewski