ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

GameCommand, czyli TegraZone od Qualcomma

Autor: Mariusz Urban Kategoria: Aplikacje

Urządzenia z układami NVIDIA Tegra są bardzo atrakcyjne dla miłośników mobilnego grania ze względu na sporą ilość dedykowanych tytułów. Dodatkowym atutem jest fakt, że zostały one zebrane w jednym miejscu, zwanym TegraZone, co znacznie ułatwia do nich dostęp i pozwala śledzić nowości.

Wygląda na to, że konkurencja również dostrzegła atuty takiej koncepcji i postanowiła pójść w ślady NVIDII. Dziś Qualcomm, znany między innymi dzięki procesorom Snapdragon, ogłosił otwarcie GamesCommand, czyli własnego centrum gier zoptymalizowanych pod autorskie układy.

Projekt ten w pełni ruszy już na początku nadchodzącego roku i przyniesie ze sobą dużą ilość dedykowanych tytułów, zarówno jakości „konsolowej” oraz casual. Część z nich będzie rozszerzoną wersją obecnych już gier, dostosowanych do jak najlepszej obsługi procesorów Qualcomm, inne będą dostępne wyłącznie w GameCommand. Poza tym aplikacja pozwoli też śledzić najnowsze wiadomości na temat mobilnej rozrywki z najlepszych portali internetowych.

Nie ma powodów do obaw jeżeli chodzi o faktyczny poziom wykonania zapowiadanych tytułów. Qualcomm zatroszczył się o nawiązanie współpracy najlepszymi twórcami gier, a na ich liście znajdziemy: Com2us USA Inc., Digital Chocolate Inc., Electronic Arts Inc., Glu Mobile Inc., Gameloft Inc., NAMCO BANDAI Games America Inc., NaturalMotion Games Ltd., Polarbit AB, PopCap Games Inc., Southend Interactive, i wiele więcej.

Jedną z ciekawszych gier, które mają pojawić się w GamesCommand jest The Ball. Łączy ona w sobie elementy logiczne i zręcznościowe i zapowiada się więcej niż dobrze. Sterujemy w niej bohaterem z widoku pierwszej osoby, który kontroluje wielką kulę, dzięki której może rozwiązywać zagadki, torować sobie przejście, czy nawet niszczyć wrogów. Więcej szczegółów dowiecie się z poniższego zwiastuna:

Jesteśmy ciekawi, czy Qualcommowi uda się podjąć równą wagę z NVIDIĄ, a przede wszystkim, czy gry oferowane w GameCommand faktycznie będą oferowały rozrywkę wysokiej jakości. Nowy projekt Qualcomma na swój sposób przyczynia się też do powiększania fragmentacji Androida, lecz mamy nadzieję, że tak jak w przypadku TegraZone najlepsze gry będą też po jakimś czasie oferowane również dla innych urządzeń.

źródło: androidandme.com

Sprawdź najnowsze wpisy