Motorola Xoom 2 z SwiftKey X

2 minuty czytania
Komentarze

motorola_xoom2_swiftkey
Do premiery nowego urządzenia MotoroliXoom 2 pozostało już niewiele czasu (o ile nie wydarzy się nic nieoczekiwanego i dotrzymane zostaną terminy). I mimo, że wiemy już o nim całkiem sporo to, co jakiś czas otrzymujemy kolejne ciekawe informacje. Najnowsza dotyczy wirtualnej klawiatury, którą będziemy mogli znaleźć w tablecie.

Nie da się ukryć bowiem, że jedną z najczęściej powtarzających się czynności związanych z obsługą tabletu jest właśnie wprowadzanie treści z wykorzystaniem, czy to klawiatury wyświetlanej na ekranie, czy zewnętrznej, dołączonej do urządzenia.

Jako, że w Xoom 2 będziemy mieli do czynienia z pierwszym przypadkiem, Motorola postanowiła wyjść naprzeciw wszelkim obawom dotyczącym jakości pisania i wraz z TouchType Ltd. umieściła w tablecie aplikację SwiftKey Tablet X Keyboard.

Przypomnijmy, że program SwiftKey X dostępny jest z poziomu Android Market w dwóch wersjach: SwiftKey X Keyboard (przeznaczonej dla telefonów) i SwiftKey Tablet X Keyboard(dla tabletów) w cenie odpowiednio: 15,40 zł i 17,98 zł.

Umieszczona w omawianym tablecie wersja posiadać będzie dwa układy klawiszy: standardowy

swiftkey_tablet_standard2
oraz dostosowany do pisania za pomocą kciuków.

swiftkey_tablet_standard

To, co wyróżnia jednak produkt firmy TouchType spośród innych dostępnych na rynku, to jego sposób pracy oparty o funkcję „myślenia” za użytkownika. Dzięki niej, wprowadzane słowa będą automatycznie przewidywane i poprawiane na podstawie danych historycznych, a nie wbudowanego w urządzenie słownika. Sama baza będzie natomiast tworzona poprzez analizę zarówno wcześniejszych korespondencji, jak i wiadomości zawartych w programach typu Gmail, czy Facebook.

Wśród 22 obsługiwanych języków znajduje się również język polski.

A co Wy sądzicie o tego typu rozwiązaniach? Wolicie pisać za pomocą standardowych klawiatur, a może posługujecie się programami pokroju SwiftKey lub Swype?

źródło: androidauthority.com 

Motyw