ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Layar – patrz na świat przez Androida

Autor: Mariusz Urban Kategoria: Aplikacje
Layar to pierwsza aplikacja na świecie przeznaczona na telefony komórkowe, która współpracuje z rzeczywistością która nas otacza. Layar wykorzystuje do tego GPS, kamerę, kompas oraz Internet, aby pokazać na żywo informacje o otaczającym nas świecie. Na obraz który aplikacja pobiera z kamery nakładana jest siatka z informacjami od GPS. Informacje te oczywiście pobierane są z Google, stąd też wszystkich obiektów program nam nie pokaże. Jednak aplikacja ma wielki potencjał i stwarza ogromne możliwości w przyszłości. Oprócz takich obiektów jak sklepy, restauracje, hotele, stacje benzynowe, galerie handlowe, szpitale, uczelnie, których lista będzie cały czas powiększana pokazać nam może także naszych znajomych, którzy aktualnie kręcą się po mieście. I co najlepsze z taką dokładnością, że nad każdym z nich, który wyrazi na to zgodę pokaże się mała strzałeczka. To jeszcze nie wszystko. W programie dostępne będą także takie informacje jak dokładny adres np. sklepu do którego zmierzamy, godziny otwarcia oraz kierunek.

Mamy nadzieje, że ta genialna aplikacja błyskawicznie się rozwinie i będzie użyteczna również w Polsce. Póki co nie pozostaje nam nic innego, jak tylko polecić Layar który dostępny jest za darmo w Android Market.


Więcej informacji na stronie producenta:

http://layar.com/press-release-layar-reality-browser-announces-global-launch-and-new-features-in-the-latest-release/

Co prawda news jest o Layar 2.0 która znacznie różni się od wersji 1.0 zaprezentowanej na filmie, ale oglądnięcie choć trochę przybliży nas do działania tej aplikacji.

Skomentuj na Największym Polskim Android Forum

Sprawdź najnowsze wpisy