Na naszą redakcyjną skrzynkę przychodzi zazwyczaj sporo mniej lub bardziej ciekawych informacji prasowych. Ta, którą prezentujemy poniżej jest naszym zdaniem warta uwagi. W skrócie: bezpłatna aplikacja pomagająca poruszać się po polskich metropoliach.  

Bezpłatna aplikacja CityZenek do telefonów komórkowych z Androidem firmy NaviExpert ułatwi planowanie podróży oraz poruszanie się po mieście komunikacją miejską lub pieszo. CityZenek wyszuka z kilkuset tysięcznej bazy użytecznych miejsc punkty usługowe, handlowe, wydarzenia i pokaże lokalizację na mapie. Autobus, tramwaj, metro, kolejka podmiejska, a może na piechotę? – studencie, znajdź odpowiedź na pytanie: „jak dojechać?” z CityZenkiem!

Rok akademicki rozpoczęty, studenci pierwszego roku muszą zmierzyć się z nie lada wyzwaniem, jakim jest nauczenie się efektywnego funkcjonowania w nowym miejscu. Oprócz urządzenia się
w akademiku oraz zakupu materiałów, kluczowym zadaniem jest poznanie topografii miasta. Ułatwieniem w przemieszczaniu się po aglomeracji – także dla tych studentów, którzy już znają miasto jest CityZenek firmy NaviExpert – wygodny miejski nawigator.


CityZenek jest bezpłatną aplikacją, która opracowuje plan podróży komunikacją miejską. Użytkownik mówi lub wpisuje miejsce, do którego chce dotrzeć – adres lub użyteczne miejsce jak pizzeria, kino, sklep, a CityZenek planuje podróż środkami komunikacji miejskiej. Informuje także, jaka jest liczba przystanków, cena biletów i czas podróży wskazując miejsca przesiadek. Miejski nawigator wskaże na mapie aktualną pozycję GPS użytkownika, a także wyszuka tysiące użytecznych miejsc
i wydarzeń w okolicy.

– Młodzi ludzie interesują się nowinkami technologicznymi, są zawsze na bieżąco i bardzo często korzystają z mobilnych aplikacji. Studenci zazwyczaj przemieszczają się środkami komunikacji miejskiej, dlatego bezpłatny CityZenek w telefonie z Androidem jest dla nich świetnym rozwiązaniem. Dla tych, którzy posiadają telefon z innym systemem operacyjnym oferujemy NaviPlan Urban – abonament, który pozwala na nawigację środkami komunikacji miejskiej. Wierzymy, że dzięki tym dwóm rozwiązaniom życie studenta w mieście będzie łatwiejsze – mówi Hanna Koziarek z NaviExpert.

Z pomocy CityZenka mogą skorzystać użytkownicy Androida w dziewięciu największych miastach Polski: Bydgoszczy, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Warszawie, Wrocławiu
i Trójmieście: Gdańsku, Sopocie i Gdyni.

Nawigacja środkami komunikacji miejskiej uwzględnia rozkłady jazdy: MPK, ZTM, WKD oraz SKM. Trasy opracowane zostały we współpracy z jakdojadę.pl. Bezpłatną aplikację CityZenek można pobrać z Android Market.
 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Jakub Bereziewicz

Z wykształcenia finansista/manager - studiował na SGH, NUS, LSE, Harvard University oraz Tsinghua University. Prywatnie - od dwunastu lat pasjonat mobilnych technologii. Developer Symbiana UIQ, użytkownik Androida od czasów HTC Dream (G1).