ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Facebook, Amazon i Opera Mini już wkrótce

Autor: Mariusz Urban Kategoria: Aplikacje

W ostatnim tygodniu sporo działo się na arenie aplikacji na Androida. Właściwie nie pisalibyśmy o tym gdyby informacje nie dotyczyły programów które w krótkim czasie po premierze prawdopodobnie staną się hitem. Mowa tu o kliencie Facebook’a, Amazon’a oraz Operze Mini.

Odnośnie lidera wśród serwisów społecznościowych na świecie – Facebook, do sieci wyciekło kilka pierwszych screenów aplikacji. Widać z nich wyraźnie, że aplikacja jest ukończona i dostanie kilka ewentualnych poprawek dlatego jej premiera jest na prawdę bliska.

Kolejną aplikacją o której jest głośno to klient Amazon.com. W odróżnieniu od innych opisywanych w tym newsie jest już dostępna na Android Market. Jedną z ciekawszych funkcji aplikacji jest np. wyszukiwanie towarów po zrobieniu zdjęcia kodowi kreskowemu płyty CD lub DVD. Całkowitym fenomenem natomiast jest wyszukiwanie po zrobieniu zdjęcia okładce.

W prawdzie Opera Mini podobnie jak klient Amazon’a dostępna jest już na Markecie, ale jest to zwykła okrojona wersja aplikacja przeportowana z Javy ME (czyli tej obsługiwaną przez standardowe telefony komórkowe). Właśnie dlatego nie odniosła sukcesu, mimo że dostępna jest już prawie od roku. Przedwczoraj szef Opera Software – Jon von Tetzchner poinformował, że firma już pracuje nad przeglądarką dedykowaną dla Android OS. Dla przypomnienia jedynie Windows Mobile oraz Symbian do tej pory może pochwalić się taką wersją.

Teraz tylko należy sobie zadać pytanie, czy aby na pewno Opera będzie lepsza od fantastycznej przeglądarki która jest standardem dla Androida?

Skomentuj na Największym Polskim Forum Android

Sprawdź najnowsze wpisy