ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[AKTUALIZACJA] Mapy Nokia HERE w wersji dla Androida wyciekły do sieci. Link do pobrania w rozwinięciu

Autor: Kamil Piotrowski Kategoria: Aplikacje
nokia banner

W ubiegłym miesiącu Nokia ogłosiła współpracę z Samsungiem w ramach ich popularnej usługi nawigacji Here. Aplikacja miała być dostępna na smartfonach oraz smartwatchach koreańskiego producenta bazujących na systemie operacyjnym Android. Okazuje się, że prace nad androidową wersją trwają w najlepsze, gdyż w sieci pojawił się plik z rozszerzeniem APK zawierający Here w wersji 1.0 beta. Co ciekawsze, instalkę można uruchomić na dowolnym smartfonie pracującym z systemem Android w wersji 4.0 lub wyższej.

Screenshot_2014-09-30-11-29-45
Screenshot_2014-09-30-11-24-04

      

Screenshot_2014-09-30-11-38-25
Screenshot_2014-09-30-11-30-20

     

Po krótkim teście mogę potwierdzić, że aplikacja działa dobrze i bez problemu odnajduje wymyślone przeze mnie miejsca, tak ulice jak i konkretne punkty orientacyjne. Here udostępnia pełną gamę map do pobrania i użytku offline, w tym oczywiście mapę kraju znad Wisły, która waży niecałe 500MB. Na chwilę obecną jedynym warunkiem użytkowania jest posiadanie konta Nokia lub Facebook (rejestracja przez Google+ nie jest jeszcze dostępna).

Screenshot_2014-09-30-11-43-15
Screenshot_2014-09-30-11-57-21

    

Usługi Nokii świadczone w obrębie nawigacji zawsze stały na wysokim poziomie. I tym razem aplikacja Here, nawet we wczesnej fazie i oferująca tylko podstawowe funkcje może śmiało rywalizować ze swoimi największymi konkurentami. Problem jest tylko jeden, HERE ma być dostępna jedynie na urządzeniach Samsunga jako produkt ekskluzywny, lecz oczywiście mamy wszyscy nadzieję, że pełna wersja pojawi się prędzej czy później w Google Play.

Jeśli chcesz sprawdzić wersję beta Nokia Here zachęcamy do pobrania. Pamiętajcie jednak, że plik apk nie pochodzi z oficjalnego źródła i nie bierzemy odpowiedzialności za wszelkie problemy związane z jego uruchomieniem. Chętnie dowiemy się, co Wy sądzicie o wyniku współpracy Samsunga oraz Nokii. Czekamy na Wasze komentarze pod wpisem.

[AKTUALIZACJA] Nokia w dzień po znalezieniu się aplikacji na obcych serwerach postanowiła zablokować możliwość korzystania z map Here. Jednak ludzie, to taki sprytny gatunek, który lubi kombinować… Aktualnie istnieją dwa wręcz banalne sposoby aby móc przetestować nawigację od fińskiego producenta:

  • Po pierwsze wystarczy cofnąć datę w naszym urządzeniu do września, może być 30 lub wcześniejszy dzień. Po takim prostym zabiegu aplikacja znów będzie w pełni funkcjonalna.
  • Drugim sposobem jest skorzystanie z jednego z modułów Xposed zwanego „Per App Hacking”. Po jego aktywacji i restarcie telefonu wystarczy odnaleźć apkę Here Beta i w części „Time Machine” wybrać datę np. 2014-09-30 23:59.

Źródło: androidpolice, mediafire

Sprawdź najnowsze wpisy