ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[GamesCom 2011] Co jest szykowane na Xperię Play?

Autor: Michał Mynarski Kategoria: Aplikacje

Star_Batalion

Coraz częściej mówi się o tym, że Xperia Play zawiodła. Wykonaniem, sprzedażą, i najważniejsze – wsparciem. Połączenie konsoli i smartfonu, na które ciągle brakuje ekskluzywnych, dobrych gier… czy to się zmieni?

Wygląda na to, że tak. Na wspominanym przeze mnie we wcześniejszych newsach stoisku z ową konsolą, spytałem się o nadchodzące tytuły dla tej słuchawki. Ku mojemu zdziwieniu hostessa wyciągnęła karteczkę ze spisem wszystkich gier na Xperię Play. Dolna część kartki (ok. 15 tytułów) miała status „Coming Soon”. Były to głównie produkcje EA, Gameloftu i HandyGames. Oczywiście nie było mi dane owej listy sfotografować, ani ujrzeć jeszcze raz, gdyż parę godzin później obsługa stoiska wypierała się, jakoby takowa kartka istniała. 

Które z nadchodzących gier prezentowano na targach? Snowboard 3, który okazał się prostą i przyjemną grą o śmiganiu po stokach. Guns’n’ Glory 2, czyli sequel sławnej gry z gatunku „tower defence”. Był oczywiście Minecraft, którego nikomu nie muszę przedstawiać, Roboto oraz Star Batalion – powietrzna strzelanka. Ciekawa okazała się gra Desert Wings, chodzona bijatyka, która ujęła mnie wykonaniem. 

Wkrótce możecie spodziewać się małej relacji z targów (bo i Androida na GamesCom było mało) z mini zapowiedziami gier, w które zdołałem pograć.

Sprawdź najnowsze wpisy