ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Facebook rozmieniany na drobne (gościnnie foursquare)

Autor: Mateusz Jabłoński Kategoria: Aplikacje
facebook-android-logo

Facebook jest jednym z najpopularniejszych serwisów społecznościowych. Istnienie aplikacji na Androida było w takim przypadku wręcz koniecznością. Jednak część użytkowników narzeka na ciągle pojawiające się problemy, braki w funkcjonalności lub wręcz przeciwnie, ich mnogość i poziom skomplikowania. Właśnie dla tych osób zespół deweloperów Facebooka stworzył osobną aplikację do odbierania i wysyłania wiadomości.

facebookmsger 
Facebook Messenger to mała aplikacja, której jedyną funkcją jest obsługa wiadomości. Główny ekran wyświetla ostatnio prowadzone konwersacje, które można odświeżyć, ściągając listę dół – jak przeładowanie pistoletu. W aplikacji możemy ustawiać sposoby powiadamiania o nadesłanej wiadomości (dźwięk, dioda, wibracja). Aplikacja daje możliwość wysłania wiadomości grupowych. Podczas prowadzenia rozmowy możemy wyświetlić listę rozmówców, ich lokalizację (jeśli ją udostępniają) oraz czasowo lub całkowicie wyłączyć powiadomienia. Ot, taki Facebookowy klon Huddle’a z aplikacji Google+.


Do pobrania z Android Marketu: Facebook Messenger @AM


Jeśli AM uniemożliwia instalacje ze względu na „brak dostępności w Twoim kraju” (SGS2), warto spróbować instalacji ręcznej: APK Facebook Messenger

crowdspottr
Druga aplikacja, o której piszemy dzisiaj, to CrowdSpottr. Jest to agregat wydarzeń z Facebooka i Foursquare. Aplikacja wyświetla wydarzenia, w których biorą udział nasi znajomi, miejsca, w których się zameldowali, kalendarz z zaznaczonymi datami wydarzeń oraz listę znajomych wraz z informacją, w jakim wydarzeniu biorą udział. Dla każdego wydarzenia wyświetlane są wszystkie szczegóły, takie jak miejsce i termin, można też dodać swój komentarz oraz zgłosić udział. Aplikacja dla niektórych wydarzeń wyświetla dodatkowo procentowy udział kobiet i mężczyzn.
Warto również wspomnieć, że aplikacja powstała na pierwszym na świecie appCampusie, gdzie grupa młodych ludzi stworzyła ją w przeciągu czterech tygodni.


Do pobrania z Android Marketu: CrowdSpottr @AM

I na koniec reklamówka CrowdSpottra, w której udział bierze sam Mark Zuckerberg!

źródło: engadget.com 

Sprawdź najnowsze wpisy