BIG! caller ID – zamiennik dla standardowego ekranu połączenia

2 minuty czytania
Komentarze
BigCaller

Kilkanaście dni temu polscy developerzy z firmy Wro Claw Studio wydali aplikację BIG! caller ID. Pomysł, który mógłby się na pierwszy rzut oka wydawać bardzo prosty, okazał się być bardzo funkcjonalnym usprawnieniem androidowego dialera. BIG! caller ID to nakładka, która zastępuje standardowy ekran w trakcie połączenia głosowego. 

Głównym zadaniem programu jest wstawienie na całej wielkości ekranu zdjęcia osoby, z którą aktualnie rozmawiamy. Zdjęcie można załadować z pamięci telefonu za pomocą galerii. Znacznie ciekawszym rozwiązaniem jest jednak możliwość pobrania go bezpośrednio z konta na serwisie Facebook (jeżeli tylko dana osoba znajduje się na liście naszych znajomych).

BIG! caller ID posiada funkcję automatycznego ściągania z serwisu Facebook zdjęć osób, których imię i nazwisko zawarte w książce telefonicznej pokrywa się z danymi z serwisu (domyślnie ściągane jest zdjęcie profilowe, które potem możemy zmienić na którekolwiek ze zdjęć z albumów). Kontakty, które nie mogą być połączone w sposób automatyczny możemy skojarzyć ręcznie.

Aplikacja umożliwia wybranie tych kontaktów, przy których chcemy zobaczyć nakładkę BIG! Caller ID. Możemy też jednym przyciskiem wyłączyć działanie całego programu. Twórcy przewidzieli również możliwość backupu przyporządkowanych zdjęć.

BigCaller1

Na ekranie połączenia usytuowane są oczywiście standardowe przyciski – przełączenie rozmowy na głośnik bądź wyciszenie dzwoniącego telefonu, klawiatura numeryczna oraz przyciski odebrania lub odrzucenia połączenia, a w trakcie rozmowy – jej zakończenia. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość wyświetlania ekranu z przyciskami oddzwonienia bądź wysłania smsa do osoby, z którą właśnie skończyliśmy rozmawiać. Ekran ten może być wyświetlany przez 3, 5 lub 7 sekund po zakończeniu połączenia. Aplikacja oferuje dodatkowo kilka innych ustawień, które pozwolą nam komfortowo z niej korzystać.

W niedalekiej przyszłości twórcy planują dodać widget nieodebranych połączeń oraz modyfikowalne motywy (ustawienia zawartości i wyglądu ekranu połączenia).

Do poprawnego działania aplikacja wymaga Androida w wersjach 2.1 lub 2.2 – niestety aktualnie twórcom nie udało się poprawnie uruchomić jej na wersji 2.3.

Darmową wersję programu, która pozwala na przyporządkowanie ekranu BIG! Caller ID maksymalnie pięciu numerom możecie pobrać przez Android Market. Jej pełną wersję można kupić za 1,49$ przez Pay Pal.

Zapraszamy do wyrażania swoich opinii i uwag na profilu developerów w serwisie Facebook.

Motyw