tektrak
Kiedy mówimy o odnajdywaniu zgubionej komórki czy ochronie danych, pierwszym skojarzeniem jest zazwyczaj aplikacja Lookout Mobile Security. Jak wiadomo, podobnych aplikacji w Android Markecie znajduje się bardzo dużo. Kilka dni temu pojawiła się kolejna – TekTrak. Warto zwrócić na nią uwagę. Dlaczego? Aplikacja oferuje kilka interesujących rozwiązań, niespotykanych w większości podobnych aplikacji.

Oprócz klasycznego lokalizowania zgubionego telefonu za pomocą GPS, zdalnego blokowania urządzenia czy kasowania danych, mamy dostępne następujące opcje:

  • Ostatnia znana lokalizacja – jeśli bateria w telefonie padnie, łatwo możemy sprawdzić gdzie telefon się znajdował w tym momencie;
  • Zdalne dzwonienie – nie możesz znaleźć telefonu w domu? Zmuś telefon, aby zaczął dzwonić – nawet, jeśli jest wyciszony;
  • Zdalne wysyłanie wiadomości na urządzenie;
  • MultiLock (osobna aplikacja) – uniemożliwia deinstalację aplikacji TekTrak;
  • Historia lokalizacji;

tektrak-me
Z ostatnią opcją aplikacji wiąże się niesamowita historia. 11 marca tego roku w Japonii, u wybrzeży wyspy Honsiu miało miejsce ogromne trzęsienie ziemi. W takich sytuacjach lokalne sieci komórkowe są zazwyczaj przeciążone z powodu nadmiernej ilości żądań połączeń – bardzo dużo ludzi chciało dodzwonić się do swoich bliskich i sprawdzić, czy wszystko z nimi w porządku. I to właśnie dzięki tej aplikacji pewna japońska para mogła zlokalizować swoją córkę i wiedzieć, że wyszła cało z tej klęski żywiołowej. Podobne sytuacje zdarzają się bardzo rzadko, ale dopiero wtedy naprawdę doceniamy ogromną wartość takich aplikacji, szczególnie w momencie, gdy inne rozwiązania technologiczne zawodzą.

Aplikacja jest do pobrania za darmo i w ramach tego można skorzystać z opcji lokalizacyjnych dwa razy. Podczas tych dwóch sesji możemy dowolnie korzystać z opcji programu. Po ich wykorzystaniu należy wykupić roczną licencję (5$). Można również otrzymać możliwość lokalizowania, jeśli ktoś zainstaluje ją z naszego polecenia – jedna osoba to jedno dodatkowe użycie. Przyznajemy, interesujący sposób na promowanie aplikacji. Aplikacja do pobrania w Android Markecie.

źródło: androidpolice.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Jabłoński