ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

aTrackDog

Autor: Mariusz Urban Kategoria: Aplikacje

aTrackDog to program przeznaczony dla osób, które często zmieniają firmware w swoim telefonie i posiadają aplikacje zainstalowane na karcie pamięci. W takiej sytuacji zainstalowane programy nie wyświetlają się w My Downloads w Markecie, przez co nie dostajemy informacji o nowych wersjach danego programu. aTrackDog pozwala na szybkie śledzenie wszystkich zainstalowanych aplikacji w telefonie. Nie bazuje on na zasobach Marketu, ale na informacjach od samych użytkowników, które są wysyłane podczas pracy programu. Dzięki temu możliwe jest także śledzenie aplikacji, które nie znajdują się w Markecie.

Po kliknięciu na Version Tracking wyświetlana jest data ostatniego śledzenia aplikacji. Przycisk Start Tracking rozpoczyna wyszukiwanie nowych wersji programów.

Po kliknięciu na daną aplikację wyświetlają się opcje: zainstalowania nowszej wersji z Marketu, uruchomienia aplikacji, odinstalowania jej, przejścia do strony autora(jeżeli jest podana) a także wyłączenia opcji śledzenia nowszych wersji dla wybranej aplikacji.

Program posiada także możliwość zapisania szczegółowej listy aplikacji w pliku tekstowym lub wysłania jej do znajomych.

Ustawienia aplikacji dają nam możliwość wyboru sposobu sortowania, automatycznej aktualizacji listy programów przy starcie i pokazywania rozmiaru plików. Jest także szybki podgląd wolnej pamięci wewnętrznej telefonu i karty SD oraz skrót do systemowego Managera Aplikacji.

Zalety:
-szybkie wyświetlanie listy aplikacji w porównaniu do systemowego Managera
-śledzenie również tych programów, które nie znajdują się w Markecie
-możliwość bezpośredniego wyszukania nowej wersji aplikacji w Markecie
-cena programu a właściwie jej brak

Wady:
-chyba jedyny minus to brak polskiej wersji językowej programu, ale jest on na tyle prosty i intuicyjny, że nie powinien sprawiać problemu w obsłudze.

Sprawdź najnowsze wpisy