W ciągu ostatnich dni aktualizację otrzymały dwie aplikacje do obsługi popularnych serwisów społecznościowych – Twitter i Facebook dla Androida. Przyjrzyjmy się bliżej jakie zmiany wprowadzono.

facebook_1.6.1

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Facebook w wersji 1.6.1 wprowadza kilka dodatkowych usprawnień. Głównie skupiono się na polepszeniu obsługi stron (wprowadzonej w wersji 1.6). Od teraz możemy przeglądać pełną listę stron, które nam się podobają oraz którymi zarządzamy. Dodano możliwość aktualizowania naszych stron. Od teraz możemy również oznaczać strony w zmianach statusu przez stosowanie klasycznego „@”. Autorzy zapewniają, że nowa wersja wprowadza również naprawę kilku błędów i usprawnia działanie programu.

twitter_2.1.0

Natomiast nowy Twitter (2.1.0) wprowadza obsługę funkcji, których użytkownicy domagali się już od dawna. Od teraz aplikacja pozwala na korzystanie z wielu kont, bez potrzeby wylogowywania się. Może to być przydatne w przypadku posiadania zarówno konta prywatnego, jak i służbowego. Inną oczekiwaną zmianą jest wprowadzenie aktualizacji w trybie push. Oznacza to, że dzięki nowej wersji aplikacji będziemy otrzymywać powiadomienia na bieżąco, bez potrzeby ciągłego odświeżania aplikacji.

źródło: phandroid.com
Mariusz Urban

Informatyk z wykształcenia, dziennikarz z wyboru. Od zawsze wierny Androidowi.