ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Android Market z nowym wyglądem i produktami

Autor: Dan Sierakowski Kategoria: Aplikacje

Android_Market
Jeszcze niedawno pisaliśmy o nowym wyglądzie Google Docs oraz aktualizacji Google Maps. Zgodnie z działaniami Google, kolejne zmiany najprawdopodobnie obejmą Picasę czy Google Talk, które nie otrzymały jeszcze aktualizacji, jednak przd tym Google postanowiło zadbać o swoje najbardziej dochodowe dziecko, czyli Androida.

Jaką wartość miałby zielony robot bez Marketu wie każdy użytkownik smartfonów, dlatego ojciec najpopularniejszego mobilnego systemu postanowił wprowadzić nowy interfejs dla aplikacji sklepu oraz dodać do niej książki i filmy (dostępne na razie tylko w Ameryce).

Nowy wygląd Marketu przypomina kafelkowy interfejs Metro znany z mobilnego systemu Windows i ma ułatwić użytkownikom wyszukiwanie najlepszych aplikacji, a tym samym przynieść twórcom większe zyski. Przesuwając ekran w lewo lub prawo możemy błyskawicznie zmieniać kategorie Android Marketu, natomiast po przejściu do konkretnej aplikacji na samej górze ekranu zobaczymy zdjęcia i opis aplikacji, pod którym znajdują się ostatnie komentarze oraz oceny wystawione przez użytkowników. Jak wygląda to w praktyce możecie sprawdzić na tej prezentacji wideo.
 

Od teraz, oprócz nowego wyglądu Marketu, mieszkańcy Ameryki mogą w sposób przypominający zakup aplikacji „wypożyczyć” książkę lub film na swój smartfon. Nie wiadomo kiedy funkcjonalność ta zostanie wprowadzona dla naszego kraju.

Aktualizacja dla wszystkich użytkowników ma pojawić się do pobrania w ciągu kilku najbliższych tygodni, jednak dostępna będzie tylko dla smartfonów z systemem Android Froyo lub nowszym. Chce się krzyknąć: wreszcie Android Market posiada ładny, przejrzysty i intuicyjny wygląd! Trzeba przyznać, że liczba nowości i zmian, które wprowadza Google w ostatnim czasie, zachwyca, a to na pewno nie ostatnie z nich.

Tutaj możecie pobrać wersję udostępnioną dziś w sieci.

Źródło: androidandme.com 

Sprawdź najnowsze wpisy