ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Qualcomm zapowiada Snapdragon Game Pack

Autor: Wojciech Łęczycki Kategoria: Aplikacje
snapdragon-100-games

W ostatnim czasie coraz częściej producenci i deweloperzy podzespołów i smartfonów dostrzegają potencjał w mobilnym graniu. Jak grzyby po deszczu „wyrastają” nowe inicjatywy, które w szczególności cieszą nas – graczy. Jednym z kolejnych przedsięwzięć jest Snapdragon Game Pack.

Głównym celem Snapdragon Game Pack jest oddanie użytkownikom gier, które zostały specjalnie zoptymalizowane do działania na podzespołach Qualcomma. Początkowo w usłudze będzie można znaleźć ponad 100 tytułów największych producentów, takich jak Babaroga, Booyah, Com2us USA, Digital Chocolate, Eyelead Software, Glu, Guild Software, Namco Bandai, Games America, Gameloft, Natural Motion, Polarbit, Tripwire Interactive i Southend Interactive.

Qualcomm udostępnia deweloperom gier specjalne narzędzia, które umożliwiają bezproblemową optymalizację. Jednym z tych narzędzi jest Qualcomm Adreno Profiler, który ułatwia programistom „dostrojenie” wydajności 3D w ich grach. Na razie nic nie wiadomo na temat kanału dystrybucji gier zoptymalizowanych pod Snapdragony. Czy będzie to specjalny sklep na wzór Tegra Zone, czy pojawią się w Android Markecie? Nam pozostaje się cieszyć z takiej inicjatywy i czekać na jej rezultaty.

Źródło: androidandme.com

Sprawdź najnowsze wpisy