Microsoft Office

Chcesz korzystać z Microsoft Office? Musisz mieć nowego Androida

Aplikacje

Z pakietu Office na smartfonach czy tabletach z Androidem korzysta naprawdę wiele osób – dzięki tym aplikacjom możemy szybko przejrzeć nasze pliki i wprowadzić ewentualne poprawki. Microsoft pokazuje jednak, że ma dość wspierania starszych wersji systemu Google’a. Już wkrótce z najnowszego pakietu Office będą mogły korzystać wyłącznie osoby, które posiadają relatywnie nową odsłonę Androida. 

Microsoft już wkrótce zakończy wsparcie dla starszych odsłon Androida

W opublikowanym niedawno dokumencie dotyczącym wymagań pakietu Office, Microsoft ogłosił, że już 1 lipca tego roku zakończy się wsparcie dla starszych wersji Androida – nowe funkcje dostarczane będą wyłącznie dla czterech najnowszych odsłon systemu. Oznacza to, że użytkownicy będą musieli posiadać urządzenie przenośne działające pod kontrolą wersji Marshmallow lub nowszej, by w pełni korzystać z aplikacji takich jak Word, Excel czy Powerpoint. Gigant z Redmond ogłosił, że zakończenie wsparcia jest konieczne – jedynie najnowsze wersje Androida są w stanie obsłużyć zaawansowane funkcje pakietu Office.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Zobacz też: Jaka jest najlepsza oferta na kartę?

Podobna zmiana dotknie również aplikację Outlook, popularnego klienta poczty e-mail. Czas wsparcia dla tej usługi jest jednak wydłużony – wszystkie wersje systemu Android będzie ona wspierać aż do końca 2019 roku. Później czeka ją taki sam los jak Worda, Excela czy Powerpointa. Co sądzicie o tych zmianach? Czy na swoich urządzeniach mobilnych zawsze macie najbardziej aktualną wersję oprogramowania?

Źródło: Microsoft


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x