ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Weekendowa Porcja Gier i Aplikacji [02.04.11]

Autor: Bartosz Dul Kategoria: Aplikacje
Weekendowa

Witam serdecznie, już w dużo bardziej wiosennym klimacie. Dziś tak jak obiecałem będzie więcej aplikacji niż gier – i udało się, zupełnie przypadkiem trafiłem na kilka naprawdę interesujących pozycji, choć mogą nie trafić do każdego. Ponieważ zabrakło mi trochę czasu, dodatkowe informacje o OpenFeint, wymaganiach i rozmiarze aplikacji będę umieszczać od następnej porcji. Jak zawsze linki do aplikacji, gier i widżetów znajdują się w tytułach. Zapraszam do czytania i ściągania!


EF

1. Extreme formula – darmowa

Jak zawsze zaczynamy od gier. Na początek ciekawa, trójwymiarowa gra wyścigowa – Extreme Formula. Na wstępie tylko wspomnę, że całość waży niemal 50 MB – tyle ściąga z Android Market, więc przygotujcie WiFi. Sama gra jest bardzo przyjemna, warto dodać, że pozwala na sterowanie za pomocą akcelerometru, wirtualnej kierownicy i przycisków dotykowych. Te ostatnie nie są jednak za wygodne, brakuje tu sterowania poprzez dotykanie krawędzi wyświetlacza.

Powiem Wam, że to chyba najlepsza futurystyczna gra wyścigowa na Androida. W trakcie jazdy zbieramy oczywiście boostery, omijamy magnetyczne kule spowalniające nasz pojazd, zbieramy tarcze, dodatkowe moce, staramy się jeździć szybszą częścią toru, uprzykrzamy życie przeciwnikom i zbieramy punkty. Extreme formula naprawdę wciąga, jest płynna, dobrze udźwiękowiona i graficznie też na poziomie. Na samym początku gry zostaniemy wprowadzeni w podstawy i zasady jakie obowiązują w trakcie wyścigów. A raczej jakie nie obowiązują.

Mamy karierę, szybki wyścig, pro-race, całkiem sporo tras, achievementów, samochodów i możliwości tuningu. Podsumowując – dość ciężko się nudzi. Ale to już musicie sprawdzić sami, poniżej wideo i garść screenów:

EF1
EF2
EF3

TTRlogo

2. Tap Tap Revenge 4 – darmowa

O Tap Tap Revenge 4 jest głośno z dwóch powodów. 1. – to bardzo dobra gra, 2. – przy okazji jej premiery Google wprowadziło mikropłatności do Android Market, o czym pisaliśmy już tutaj. Chyba nie muszę nikomu mówić, na czym polega ta gra? Na wszelki wypadek napiszę, że można ją przyrównać do Guitar Hero, ale TTR jest znacznie lepsze. Do gry możemy ściągnąć utwory takich artystów jak Lady Gaga, Katy Perry, Ke$ha, Bruno Mars, B.o.B  Linkin Park, My Chemical Romance czy Benny Benassi. Tworzymy swój własny profil, gramy, konkurujemy z innymi, możemy chwalić się naszymi wynikami na facebooku. Poza tym niesamowicie wciąga i niestety zajmuje dużo miejsca w naszej pamięci. Ściągane utwory zjadają ją coraz bardziej, no ale coś za coś. W każdym razie gorąco polecam!

Poniżej wideo oraz screeny:

TTR1
TTR2
TTR3

gotchalogo

3. Gotcha Lite – darmowa (pełna wersja do kupienia przez PayPal za 1,19€)

Na koniec sekcji gier śmieszna aplikacja na 5 minut. W Gotcha wcielamy się w obcego pilotującego statek kosmiczny i porywamy krowy, owce i inne takie. Gramy na czas, mamy do porwania określoną ilość bydła oraz innych ziemskich zwierząt i musimy uważać, żeby nie porwać czegoś za dużo. Gotcha jest zdecydowanie za krótka ale pełna wersja rozszerza ją o 24 poziomy i dodatkowy tryb gry. Sprawdźcie sami, czy Wam odpowiada.

Gotcha2
Gotcha3
Gotcha4

bankoid

4. Bankoid – darmowa

Kolejna polska aplikacja warta wypromowania. Niestety nie miałem okazji jej przetestować, nie mam bowiem konta w mBanku, ale z ogólnie panującej opinii można wywnioskować, że Bankoid to porządna aplikacja choć nie bez wad. Duży szacunek dla autora, za to, że sam w oparciu o dostępne narzędzia napisał taką aplikację. Wklejam oficjalny opis autora:

Bankoid to nieoficjalna aplikacja do obsługi konta w mBanku.

Bankoid to nieoficjalna aplikacja do obsługi konta w mBanku.
Program umożliwia łatwy i wygodny dostęp do konta. Aplikacja łączy się bezpośrednio z bankiem używając bezpiecznego, szyfrowanego połączenia. Dane HTML ze strony mBanku są parsowane i wyświetlane w programie. Logujesz się identyfikatorem i hasłem, którego używasz w mBanku. Żadne Twoje dane nie są przechwytywane i wysyłane bez Twojej wiedzy.

Program umożliwia:
– pobieranie historii operacji
– wykonywanie przelewów jednorazowych
– doładowywanie telefonów komórkowych
– zarządzanie operacjami do potwierdzenia
– sprawdzanie środków na koncie
– wykonywanie przelewów do odbiorców zdefiniowanych*
– wklejanie hasła z SMSa (domyślnie wyłączone)*

* opcja aktywna po wyłączeniu reklam

Bankoid nie jest produktem mBanku/BRE Banku

Sami powiedzcie drodzy właściciele konta w tym banku, czy ta aplikacja spełnia Wasze oczekiwania i dajcie znać jak zawsze w komentarzach ? 


Logo_SkyCash_Full

5. SkyCash – darmowa

SkyCash to aplikacja służąca do płatności przy pomocy naszych smartfonów. Generalnie bardziej interesujące są same usługi, z których korzystanie umożliwia ScyCash. Najpopularniejszymi i najciekawszymi są doładowania pre-paid, opłacanie parkingów oraz zakup jednorazowych i czasowych biletów na komunikację miejską.

Bilet w komórce to bardzo wygodne rozwiązanie dla użytkowników komunikacji miejskiej. SkyCash eliminuje konieczność noszenia przy sobie drobnej gotówki, szukania kiosku lub miejsca, gdzie można rozmienić pieniądze, nie ma już potrzeby kupowania biletów u kierowcy. Bilet można kupić wszędzie, 24h na dobę, korzystając z telefonu komórkowego z dostępem do Internetu.

Korzystanie z systemu jest bezpłatne, a kupowane za jego pomocą bilety nie różnią się cenowo od nabywanych w kiosku lub automacie. Podczas kontroli biletów wystarczy okazać ekran telefonu z otwartą zakładką „Kontrola biletów”, w której znajdują wszystkie informacje na temat zakupionego biletu.

tabelka_z_biletami

Szerszy opis systemu, możliwość zarejestrowania się i więcej usług znajdziecie na stronie http://skycash.com/ussdlogo

6. USSD Checker – darmowa (beta do maja 2011)

USSD Checker to jak sama nazwa wskazuje aplikacja od krótkich kodów USSD, które pozwalają nam na szybkie sprawdzenie stanu konta, liczby pozostałych minut, SMS’ów czy oczywiście MB/GB naszych pakietów internetowych. Sami ustalamy, co jaki czas aplikacja ma sprawdzać stan naszego konta, możemy również dodać 3 rodzaje widżetów na pulpit, które na bieżąco będą nas informować o stanie konta czy rachunku. Jedyne co musimy wcześniej zrobić, to znaleźć wszystkie nasze kody USSD, których potrzebujemy i wpisać je do bazy danych w programie. Aplikacja niestety nie działa na urządzeniach marki Sony Ericsson.

ssd1
ssd2
ssd4

shushlogo

7. Shush! Ringer Restorer – darmowa

Kolejna genialna i praktyczna aplikacja. Shush! pozwala nam wyciszyć dźwięki w telefonie na konkretny czas, np. gdy akurat wchodzimy na zajęcia, idziemy obejrzeć film, spać czy na spotkanie. Po określonym czasie oczywiście ustawienia głośności przywracają się z powrotem. Brakuje niestety dwóch rzeczy – większych możliwości konfiguracji i ustalania jakiegoś harmonogramu (np. wyciszanie w weekendy do konkretnych godzin, wyciszanie od danej godziny do godziny x itd.) Nie ma jednak co narzekać – aplikacja spisuje się doskonale, jest lekka i darmowa – polecam!

shush1
shush2
shsush3
shush4

animelogo

8. AnimeWatch : Free stream anime – darmowa

Nie ma się co specjalnie rozpisywać – jest to po prostu fantastyczna aplikacja dla wszystkich fanów anime. Oferuje dostęp do ponad 1200 różnych seriali z angielskimi napisami. Niestety wymaga Androida 2.1 lub wyżej, procesora o taktowaniu co najmniej 800 Mhz. Do tego Adobe Flash Player (Android 2.2+), lub jeśli nasze urządzenie nie obsługuje Flasha – RockPlayer / VPlayer do oglądania bezpośrednio przez te programy.

anime2
anime1
anime3

lastfm

9. KLastFM Player – darmowa

Na koniec mój faworyt, najlepsza aplikacja na Androida w ogóle. Przypadnie jednak do gustu tylko tym, którzy korzystają z serwisu last.fm. Dlatego może na początek kilka słów wyjaśnień.

Last.fm to portal, który zbiera informacje o słuchanej przez nas muzyce, którą „scrobblujemy” przy pomocy programu w komputerze lub aplikacji na urządzeniu mobilnym (działają w tle). Później wszystko ładnie się segreguje i umożliwia nam przeglądanie swoich statystyk, ulubionych wykonawców, a także dostarcza wielu informacji o zespołach, zdjęcia, wideo i oczywiście muzykę. Dawno temu last.fm oferował za darmo słuchanie tzw. stacji muzycznych (radio). To była chyba najlepsza cecha tego serwisu. Można było uruchomić „radio znajomego” i słuchać tej samej muzyki co on/ona. Można było uruchomić „radio rekomendacji” i słuchać muzyki, którą last.fm Tobie poleca na podstawie wyrobionego już gustu muzycznego (podobni wykonawcy, styl muzyczny itd.). Można było także uruchomić własne radio lub radio sąsiadów (ludzi o b. podobnym guście muzycznym) i słuchać doskonałej muzyki, odkrywać nowe zespoły itd. Niestety od dawna już nie można cieszyć się tymi funkcjami za darmo. Co prawda można to obejść za pomocą foobara i pewnej wtyczki, ale to już nie to samo.

Na Androidzie jest dostępna bardzo lekka i stosunkowo mało popularna aplikacja KLastFM Player, która pozwala właśnie słuchać last.fm-owego radia z poziomu naszego smartfonu. Jest brzydka, opcje konfiguracji ograniczają się wyłącznie do wpisania loginu i hasła z serwisu ale pozwala na słuchanie zupełnie za darmo opisanych przeze mnie wyżej „stacji radiowych”. Czasem potrafi się zaciąć ale to wszystko nie ma większego znaczenia, jeśli Wam powiem, że spisuje się doskonale i możemy słuchać muzyki w doskonałej jakości.

Dla pewności: słuchanie radia last.fm dzięki tej aplikacji nie wymaga żadnej płatnej subskrypcji!

snap20110329_043528

Radio polecanych mi przez system last.fm piosenek,

dzięki temu najłatwiej jest odkryć nową i ciekawą muzykę

snap20110329_044013

Radio manowce, czyli naszej korektorki android.com.pl – Olgi – tu jak widać

słuchałem tego, co ona słuchała już wcześniej i „zascrobblowała” do serwisu last.fm

snap20110329_050845

Moje prywatne radio, które odtwarza wszystko to, co słuchałem do tej pory

snap20110331_030705

Gorąco zachęcam do rejestracji w serwisie last.fm, jeśli tego jeszcze nie zrobiliście, dzięki niemu i tej aplikacji w bardzo łatwy sposób możecie poznać wiele nowych i ciekawych zespołów. Ci, którzy już posiadają konto w tym serwisie sami doskonale zdają sobie już sprawę, jak cenna jest ta aplikacja, gorąco polecam!


Weekendowa

Mam nadzieję, że znów trafiłem w gusta chociaż części z Was. Dziękuję także za wszystkie nadesłane propozycje, część jest jak widać sukcesywnie umieszczana w artykule i nie przestawajcie pisać – czekam pod adresem [email protected] na kolejne Wasze propozycje ciekawych gier i programów, których w Android Market jest przecież pełno.

Tymczasem cały zespół android.com.pl życzy udanego i ciepłego weekendu!

Sprawdź najnowsze wpisy