Poprawiony tryb Incognito w Chrome

Tryb Incognito w Chrome zostanie naprawiony – strony stracą kolejne dostępy

Aplikacje

Powinniśmy cenić swoją prywatność. Niezależnie od tego, czy nasze dane kogokolwiek interesują, dostęp do nich powinien być ograniczony. Przyzwyczajeni jesteśmy do tego, że multum stron pobiera o nas jeszcze więcej danych, więc niektórzy zapewne korzystają z Sieci wyłącznie w trybie Incognito. W tym momencie mogę Was zaskoczyć faktem, że ten w Chrome nie do końca działa tak, jak powinien. Ok, zapewne programistów nie zaskoczę, ale Google już nieoficjalnie zapowiedziało, że zniweluje problem.

Tryb Incognito w Chrome przestanie ujawniać stronom informacje o nim

google chrome incognito

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Wchodzicie w tryb Incognito, więc wszelkie strony internetowe nie mogą korzystać z ciasteczek, historii i innych informacji, które są gromadzone w odpowiednich folderach. Jednak programiści pośrednio poradzili sobie z tym, bo odkryli, że Chrome odpowiednio informuje o tym, że użytkownik nie chce dzielić się swoimi danymi. Jakby nie patrzeć, dla interpretacji danych przez odpowiednie algorytmy informacja o tym, że korzystamy z trybu Incognito, jest niesamowicie istotna. O ile na polskich witrynach się z tym nie spotkałem, to The Boston Globe najzwyczajniej w świecie nie pozwala czytać swoich artykułów, gdy chcemy dbać o naszą prywatność. Czemu? Najzwyczajniej w świecie taki użytkownik dla reklamodawców jest nic niewart. Według ostatnich zmian zapisanych w repozytorium Chromium, Google ostatecznie ma poradzić sobie z obejściem deweloperów. To polega na tym, że Chrome korzysta z tymczasowej przestrzeni plików, o czym informuje strony internetowe. Dlatego w nowych wersja w pamięci operacyjnej będzie tworzona wirtualna przestrzeń, symulująca tradycyjną przestrzeń.

Zobacz też: Gry na Nintendo Switch w tym roku — na co warto poczekać?

Tryb Incognito w Chrome, jak i w każdej innej przeglądarce powinien kompletnie oddelegować nas od jakichkolwiek elementów śledzących, które mogłyby dowiedzieć się o naszej historii i najzwyczajniej w świecie nas spersonalizować.

 

Źródło: 9to5Google


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x