Kolejna beta Firefox 4

Tomasz Halasz Aplikacje 2011-02-25

Mozilla udostępniła kolejną wersję Ognistego Lisa – jest to już piąta beta mobilnej przeglądarki internetowej Firefox 4 dla systemu Android.

Na pierwszy rzut oka nie widać, żeby cokolwiek się zmieniło, interfejs bowiem pozostał taki sam jak w poprzedniej wersji. Jednak po chwili surfowania po internecie zauważyć można, że przegladarka działa szybciej, płynniej i stabilniej.

Programiści Mozilli usprawnili silnik JavaScriptu, zoptymalizowali także jądro Firefoxa, przez co aplikacja jest mniej zasobożerna, a to przekłada się na większy komfort pracy z przeglądarką. Widać większą płynność w przewijaniu i zoomowaniu stron internetowych, nie ma już klatkowania, którego mogli doświadczyć wcześniej użytkownicy.

Osoby korzystające z Androida w wersji co najmniej 2.2, mogą teraz bez problemu przenieść aplikację na kartę pamięci. Wcześniej w wielu przypadkach występowały nieprawidłowości przy próbie pracy z przeglądarką zainstalowaną na karcie SD, beta 5 jest juz kompatybilna z natywnym App2sd.

Aplikacja jest dostępna do pobrania z Marketu dla systemu Android 2.0 wzwyż. Można ją zainstalować przy użyciu poniższego kodu QR lub przejść na stronę aplikacji w Markecie. • drake29a

  na X10 z FreeX10 zmuliła system i to tak ze ledwo udalo się dostac do taskkillera, ogolnie są szybsze i lepsze rozwiazania, mozilla tworzy potwora, chociaz z wygladu i zastosowania bajerow ciekawa. (np karty na sider bar)

 • johny88

  Też mi nie widzi. Dlaczego a mam wersje 2.1

 • juha

  Na HD2 działa przywozicie, może trochę wolniej niż systemowa przeglądarka, ale strony wyświetla poprawnie. Tak na szybko zauważyłem dziwną przypadłość, po powiększeniu zdjęcia na stronach są trochę rozpikseloane …

 • czujny

  [quote name=”superkibic”]Firefox to nie jest Ognisty Lis, tylko gatunek pandy.[/quote]

  Po co kolejna wojna Internetowa? Już dawna nawet na łamach android.com.pl zostało to wyjaśnione…
  http://www.sanbaldo.com/wordpress/photo/is-the-firefox-animal-really-a-fox/

 • superkibic

  Firefox to nie jest Ognisty Lis, tylko gatunek pandy.

 • micjsas

  badziew wymaga ARMv7, na rynku jest mnóstwo urządzeń z ARMv6 i wciąż pojawiają się nowe, jeszcze wymagana ilośc RAM, czy ich po pier***iło, zrozumiał bym to gdyby w zamian oferowali naprawdę porządny program ale tak nie jest

 • endifreekolesio

  Ha ha. Wymaga 512 mb RAM. Chyba wersja desktopowa nie ma nawet takich wymagań. 😀

  A tu filmik prezentujący tą właśnie wersję, o ile autor nie pomylił się w rachunkach.
  First look at Firefox 4 beta 5 for Android: http://www.youtube.com/watch?v=YEnrQpLeBMA

 • zippi

  [quote name=”EndiFreeKolesio”]Nie widzę jej w markecie…[/quote]
  Zapewne nie jest dostępna dla Twojego telefonu, https://market.android.com/details?id=org.mozilla.firefox sprawdź ten link zaloguj się na gmaila i kliknij zainstaluj, tam jest napisane czy możesz zainstalować czy nie.

 • k00nradd

  gdzieś czytałem, że firefox dla androida jest dostępny wtedy, gdy urządzenie posiada procesor ARM 7 czy jakoś tak. dla porównania x8 – ARM6, X10 – ARM7

 • endifreekolesio

  Nie widzę jej w markecie…x