minecraft

Minecraft, niszowa gra oparta na javie, która rozeszła się w ponad milionie egzemplarzy i ma wielu zawziętych fanów, otrzyma oficjalnego klienta na Androida do końca tego roku, jak dowiedziało się Kotaku. 
Kto jeszcze nie wie na czym gra polega, powinien się z nią szybko zapoznać. Jest jedyna w swoim rodzaju i polega głównie na… budowaniu. Można budować zamki, twierdze, rzeźby, wieżowce, baseny, jeziora lawy, kopać jaskinie… właściwie tylko wyobraźnia ogranicza co w tej grze można zbudować. W wersji alpha/beta dochodzi motyw przetrwania – pojawiamy się na świeżo wygenerowanej wyspie i musimy szybko stworzyć sobie podstawowe narzędzia z drewna i znaleźć schronienie, bo w nocy pojawiają się zombie i inne nieprzyjazne stwory czyhające na nasze zdrowie.

Minecraft2

Do tego oprawa graficzna przywołuje dobre wspomnienia prostej, 8 bitowej grafiki, kiedy gry miały być przede wszystkim grywalne, a wyobraźnia dopowiadała resztę. Dużo możnaby pisać, ale tej gry po prostu trzeba spróbować, żeby zrozumieć na czym polega jej fenomen.

Widzieliśmy już Androida w Minecrafcie, niedługo przyjdzie nam okazja zobaczyć Minecrafta na Androidzie.

Źródło: kotaku.com 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Maciej Rebajn