Powoli zbliża się koniec 2018 roku, a to oznacza świeżą porcję noworocznych postanowień. Niestety z dotrzymywaniem ustalonych reguł i zasad jest nam znacznie ciężej niż z ich wymyślaniem – z tego powodu noworoczne postanowienia ostatnimi czasy stały się obiektem drwin. Na całe szczęście z pomocą po raz kolejny przychodzi technologia. W dzisiejszym poradniku przyjrzymy się aplikacji HabitHub, dzięki której z łatwością wyrobimy sobie dobre nawyki i dotrzymamy danego sobie słowa. Program ten wyposażony został w wiele interesujących funkcji – zapoznajcie się z dzisiejszym poradnikiem, by dowiedzieć się, dlaczego wybrałem akurat tę aplikację!

HabitHub sprawi, że wdrożenie nowych nawyków będzie łatwiejsze!

Jak wskazuje sama nazwa, nawyk to coś, co robimy systematycznie. Niestety nawyki, które są dla nas dobre, jest niezwykle ciężko wdrożyć. W tym powinna pomóc nam aplikacja HabitHub. Jej główny ekran składa się z trzech zakładek, które opisuję dla Was poniżej:

  • Habits – tutaj znajdują się wszystkie nawyki, które chcemy wprowadzić do naszego życia. W oknie ujrzeć można również powody, dla których chcemy wykonać pewną sprawę. Można tu też ujrzeć spory licznik postępu – potrafi on być naprawdę motywującym elementem!
  • Graphs – w tej zakładce znaleźć można wykresy, które prezentują nasze postępy. Gdy zauważymy, że zaczną one pikować, to warto wziąć się za siebie!
  • Rewards – myślę, że będzie to najprzyjemniejsza część aplikacji HabitHub. W tej zakładce ustalić możemy nagrody, które sobie zafundujemy w momencie, gdy osiągniemy odpowiednią ilość punktów (a te zdobywa się poprzez systematyczne wykonywanie ustalonych zadań). Nagradzanie się za postępy to świetny sposób na zmotywowanie się do działania!

W rozsuwanym menu, które otworzyć można za pomocą ikonki hamburgera, która znajduje się w lewym górnym rogu ekranu, odnaleźć można więcej opcji, m.in. archiwum czy ustawienia. W tej ostatniej zakładce, aplikację możemy dostosować do naszych potrzeb – wybrać odpowiadający nam motyw czy zmienić sposób wyświetlania poszczególnych elementów interfejsu. Jeżeli chcemy, to HabitHub motywować może nas również za pomocą cytatów, które każdego dnia będą się zmieniały.

Zobacz też: Zobaczcie aplikacje, które zostały wyróżnione przez Google’a. Oto najlepsze gry i programy 2018 roku!

Jeżeli aplikacja przypadnie Wam do gustu, to warto wiedzieć, że jej wersja premium kosztuje 27.99 zł. Poszerza ona możliwości programu (dzięki niej możliwe jest dodanie nielimitowanej ilości nawyków, nagród itp.), a także dodaje nowe funkcje, takie jak możliwość tworzenia kopii zapasowej danych aplikacji na Dysku Google. Jeżeli HabitHub rzeczywiście się Wam spodoba, to warto się nią zainteresować – tym sposobem będziecie mogli wesprzeć twórcę tego programu.

Pobierz:

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.