ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

OnLive dla tabletów z Androidem

Autor: Michał Bogumirski-Gołdyn Kategoria: Aplikacje

Usługa streamingu gier OnLive będzie dostępna na tabletach opartych o platformę Andorid – niestety na razie tylko na tabletach świeżej na rynku firmy VIZIO.

Streaming gry polega na przesyłaniu do komputera klienta wyłącznie obrazu gry, gdzie wszystkie obliczenia niezbędne do jej poprawnego działania dokonywane są w centrum serwerowym OnLive. Aby grać, oczywiście niezbędne jest połączenie z internetem. Zaletą takiego rozwiązania jest, wykorzystywana teraz, wieloplatformowość.

Firma OnLive wydała oświadczenie, w którym obiecuje przyjemność obcowania z grą na poziomie jej pecetowej wersji, niezależnie od urządzenia, na którym uruchomimy usługę OnLive. Dotychczas była ona dostępna na udządzeniach Apple, przez konsolę podłączaną do telewizora oraz na komputerach osobistych. Wraz z rosnącym zainteresowaniem Androidem na rynku, firma zdecydowała się opracować usługę również dla tej platformy.

Osobiście widzę w tym rozwiązaniu duży potencjał, o ile rozwiążą problem sterowania. Przejście z gier, które są zaprojektowane wyłącznie pod obsługę klawiaturą na uproszczony schemat sterowania za pomocą ekranu dotykowego i sensorów może być problematyczne oraz zabijać przyjemność płynącą z rozrywki.

Źródło: talkandroid 

Sprawdź najnowsze wpisy