Jeśli przeglądanie zawartości swojego telefonu podpiętego za pomocą kabla do komputera już ci się znudziło, w Markecie znajduje się na ową nudę lekarstwo – Browsix.

Aplikacja w swym działaniu przypomina program Phone Portal Motoroli, jest jednakże bardziej rozbudowana. Za jej pomocą możemy nie tylko przejrzeć zdjęcia, wideo, posłuchać muzyki zgromadzonej na telefonie, uzupełnić kolekcję plików na nim zgromadzoną, ale także wysłać i odebrać wiadomość tekstową.

By tego dokonać, musimy mieć na smartfonie zainstalowaną z Marketu aplikację Browsix (istnieje wersja darmowa jak i płatna, płatna oferuje wyższy poziom zabezpieczeń przy połączeniu oraz brak limitu wielkości pliku przesyłanego do telefonu), połączyć telefon z tą samą siecią WiFi, w której znajduje się komputer za pomocą którego chcemy przeglądać pliki, w dowolnej przeglądarce internetowej wejść pod adres browsix.com i… gotowe. Na stronie znajdziemy osobne zakładki dla każdego typu multimediów oraz eksplorator plików.

W przypadku braku współpracy browsix.com z telefonem, należy wpisać w pasek adresu IP podane w programie na ekranie smartfonu.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Bogumirski-Gołdyn