ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Weekendowa porcja gier i aplikacji [22.10.10]

Autor: Bartosz Dul Kategoria: Aplikacje
weekend

Mamy weekend – mamy i Weekendową porcję gier i aplikacji! Na koniec tego tygodnia przygotowaliśmy tylko jedną grę ale nie bez powodu. Na początek dwie obowiązkowe nowości.

YouTube 2.0

Mówi się, że ta nowa wersja doskonale znanej nam wszystkim aplikacji Androida została wyjęta  prosto z nadchodzącego Gingerbreada. Google skupiło się na zmianach w wyglądzie i obsłudze, możemy oglądać filmy w trybie portretowym, zyskujemy więcej możliwości na poziomie samej aplikacji. Niestety dostępna jest wyłącznie dla posiadaczy systemu w wersji 2.2 – Froyo. Poniżej film prezentujący YouTube 2.0:

Kod QR:

Youtube_2.0_-_chart

Winamp (beta)

Kolejna nowość w zestawieniu to androidowa wersja najpopularniejszego odtwarzacza mp3 na PC. I chociaż jest dopiero w fazie beta to już robi pozytywne wrażenie. Na pierwszy rzut oka jest tylko kolejnym playerem z jeszcze niedopracowanym graficznie UI, ale to tylko pozory. Winamp pozwala nam zsynchronizować się z PC’towym programem bezprzewodowo po WiFi lub przez USB, scrobblować słuchane utwory do serwisu Last.fm (aplikacja Last.fm wymagana), a nawet posiada swój własny lockscreen i widget. Winamp dostępny jest dla platformy 2.1. Poniżej kod QR oraz screeny:

Winamp_3
Winamp_2
Winamp_1
qr winamp

Transportoid

Transportoid to popularna wśród polskich użytkowników aplikacja wyświetlająca rozkład jazdy dla wielu miast, w tym większych (np. Kraków, Warszawa, Wrocław, Łódź) oraz mniejszych (np. Stalowa Wola, Tychy, Jaworzno). Przykładowe miasta przytaczam nie bez powodu. Otóż autor – Tomasz Zieliński nie porzucił swojej aplikacji, cały czas ją rozwija. Więc jeśli Twoje miasto nie znajduje się na liście obsługiwanych przez program, nie czekaj – przygotuj rozkład według instrukcji i skontaktuj się z autorem. Aplikacja nie tylko wyświetla aktualny rozkład jazdy ale wyszukuje połączenia bezpośrednie z przesiadką i pozwala zapamiętać ulubione linie i przystanki. Mało? Za 10 złotych rocznie możemy rozszerzyć bezpłatny program o kolejne ciekawe funkcje:

Transportdoid_-_Abonament
Transportdoid_-_anim
Transportdoid_-_qr

Dropbox

Prosty pomysł, prosta aplikacja, proste rozwiązanie, a ile możliwości. Co powiecie na 2GB własnej przestrzeni dyskowej, do której będziecie mieć dostęp nie tylko z różnych komputerów, ale przede wszystkim z Waszego telefonu? Nic trudnego. Wystarczy zarejestrować się na stronie głównej Dropboxa, a następnie ściągnąć program na komputer.

LINK DO REJESTRACJI

Jak zapewne zauważyliście jest to tzw. refferal link. Nie umieszczałbym go jednak, gdybyście na tym nie skorzystali. Rejestrując się w ten sposób zarówno ja jak i Wy otrzymamy dodatkowe 250 MB przestrzeni dyskowej do wykorzystania. Aplikacja Dropbox na Androida pozwala na przeglądanie i ściąganie bezpośrednio na telefon plików umieszczonych wcześniej na komputerze, a także umieszczać pliki z telefonu na nasz serwer. Jest bardzo prosta w obsłudze, nie można też narzekać na płynność działania. Screeny i kod QR poniżej:

dropbox_1
dropbox_2
dropbox_QR

Angry Birds Walkthrough

Angry Birds to gra, o której nie bez powodu ciągle jest głośno. Angry Birds Walkthrough to bardzo prosta aplikacja sprowadzająca się w zasadzie wyłącznie do przechodzenia do odpowiedniego filmu na YouTube. Filmiki przedstawiają jak w prosty sposób przejść każdą z plansz w grze. Więc jeśli Ty lub Twoja druga połówka macie ogromny problem z przejściem któregoś z etapów – sięgnijcie po tę aplikację. Posortowane filmy pozwalają łatwo wyszukać interesującą nas planszę. Oczywiście zachęcam Was do ukończenia gry samodzielnie, ale gdybyście koniecznie potrzebowali swego rodzaju ostatniej deski ratunku, oto ona:

Kod QR:

Angry_Birds_QR

Screen:

screen1

Moblox

Jedyna gra w tym zestawieniu to Moblox. Wymaga sporo myślenia i niesamowicie wciąga. Gra polega na odpowiednim wyrzucaniu czegoś podobnego do kuli armatniej w taki sposób by zbić kolorowe klocki w przepaść. Każdy klocek warty jest jednak pewną ilość punktów, min. 100 jest koniecznych by zaliczyć etap. Żeby jednak nie było za prosto, gra rzuca nam stale kłody pod nogi. Pojawiają się więc np. czerwone klocki o minusowych punktach, niebieskie neutralne, śliskie podłoża, przeszkody, wybuchające skrzynki i wiele, wiele innych. Ciężko się jest więc nudzić aczkolwiek bardzo trudno się gra będąc w ruchu, ponieważ Moblox wymaga od nas dużej precyzji w celowaniu kulą. Czy to gra dla Was? Sprawdźcie najpierw obszerne demo – Moblox Lite. Pełna wersja aplikacji kosztuje tylko ok. 7,90 zł i zapewnia dużą dawkę zabawy (120 etapów) i na pewno jest warta swej ceny. Poniżej screeny, film oraz kod QR do pełnej wersji gry.

moblox_2
moblox
Moblox_QR_FULL
https://www.youtube.com/watch?v=VkSbWP2nAHo

Jeżeli stworzyłeś albo znalazłeś jakąś ciekawą aplikację i uważasz, że warto ją wypromować – pisz na adres [email protected]

Sprawdź najnowsze wpisy