instant_heart_rate

Instant Heart Rate to aplikacja z gatunku „czego to ludzie nie wymyślą”. Prosty program służy do sprawdzania naszego tętna przy pomocy androidowej kamery. Przykładamy palec na 10 sekund do obiektywu i na ekranie telefonu wyświetla się nasz puls.
Brzmi dość magicznie, chociaż pomysł jest bardzo prosty. Przy dobrym świetle lub doświetleniu diodą LED nasze palce są na tyle przeźroczyste, że można dojrzeć delikatne zmiany koloru w trakcie uderzeń serca. Aplikacja wykorzystując to zjawisko oblicza aktualne tętno.

instant_heart_rate_screen

Interfejs jest minimalistyczny i składa się z animowanego serduszka bijącego zgodnie z naszym pulsem, liczby uderzeń serca na minutę, przycisku do włączenia diody oraz kwadratu zapalającego się na czerwono w trakcie prawidłowej pracy. Poniżej opisanego wyświetlacza znajduje się krótka instrukcja użytkowania. Doświetlenie jest możliwe w telefonach gdzie dioda jest dostatecznie blisko kamery, aby dało się „podświetlić” nasz palec.

Na koniec mam prośbę do Was czytelników, czy jesteście w stanie sprawdzić puls na specjalistycznym urządzeniu i porównać wynik z Instant Heart Rate?
Jestem bardzo ciekawy na ile dokładna i dzięki temu użyteczna jest ta aplikacja.

QR Code:      
instant_heart_rate_qrcode 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Starski