google-sky-map-logo

Dziś chciałbym Wam zaprezentować dość znaną aplikację od Google, ponieważ dziwi mnie fakt, że tak mało osób z niej korzystało. Google Sky Map, czyli mapa nieba to użyteczny program dla ciekawych świata, bardzo dobrze sprawdza się w wyszukiwaniu planet, gwiazd i ich konstelacji.
Aplikacja wyświetla nam kawałek nieba wraz z ciałami niebieskimi, które znajdują się w miejscu gdzie wskazujemy telefonem. Dzięki temu patrząc na ekran i niebo możemy łatwo znaleźć obiekt zainteresowania np. Gwiazdę Polarną czy Saturna.
Dostępna jest również wyszukiwarka (w końcu jest to aplikacja Google!), która wskaże nam miejsce na niebie z wybraną gwiazdą lub planetą. Aplikacja jest dostępna za darmo w markecie.

google-sky-map

Chciałbym jeszcze zwrócić uwagę na świetne wykorzystanie komponentów urządzenia z androidem. Po pierwsze nasza lokalizacja jest ustawiana dzięki GPS lub mniej dokładnie przy pomocy sygnału GSM. Kompas magnetyczny jest wykorzystany do ustalania w którym kierunku trzymamy telefon. Dołóżmy do tego wszystkiego jeszcze akcelerometr (żyroskop),  aby ustalić czy patrzymy pionowo w górę, czy pod lekkim kątem.
 
Świetny przykład współpracy najnowszych zdobyczy techniki dostępnych w kieszeni każdego użytkownika Androida. Poniżej qrcode dla leniuchów marketowych 🙂

google-sky-map-qrcode

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Starski