Biegaj z Androidem – SportyPal

Aplikacje

 1

Ostatnio rozpoczęliśmy cykl „Biegaj z Androidem”. W poprzednim odcinku przedstawiony został program „CardioTrainer”. Doczekał się on aktualizacji do wersji 2.5, wprowadzającej kilka nowych funkcjonalności, z których najważniejszą i najciekawszą jest możliwość planowania treningów i zarządzania nimi.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Dziś mam zamiar przedstawić program reprezentujący program reprezentujący inną filozofię – „Uprość i nadaj lekkości” – SportyPal. Program ten jest dość minimalistyczny, robi tylko to, co powinien – rejestruje treningi, umożliwia ich przeglądanie i… w sumie to wszystko.

Po wyborze dyscypliny sportu, aplikacja łapie „fixa” GPS i zaczyna rejestrację. Możemy obserwować podstawowe parametry naszego wysiłku (czas, prędkość, tempo, kalorie) bądź obejrzeć przebieg treningu na mapie.

 2

Po zakońćzeniu treningu, możemy go wysłać na stronę programu, by tam móc oglądać swoje „przebiegi”. Strona ta, w przeciwieństwie do programu jest bardzo rozbudowana. Nie licząc standardowych funkcji, umożliwia nam ona między innymi porównanie kilku treningów, ich analizę, a także planowanie nowych. Dodatkowo może nam zobrazować nasz wysiłek za pomocą kilku wykresów. Jak wiele innych stron tego typu, zawiera ona funkcje portalu społecznościowego, pomaga nam znaleźć znajomych biegających w okolicy.

 4

Historia treningów jest dostępna także z poziomu telefonu, możemy tam zobaczyć to, co w trybie treningu (parametry i mapę), wzbogacone jest to o wykres prędkości od czasu. Dodatkową opcją zwiększająca funkcjonalność historii, są rekordy. Program pokazuje nam nasz najdłuższy czasowo, największy pod względem odległości oraz ten, podczas którego zostało spalone najwięcej kalorii.

 3

Mimo skromnego wyglądu i niewielkiej ilości funkcji, program robi to, co powinien. A chyba tylko o to chodzi.


    Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
    x