Zbliżenie na białe bezprzewodowe słuchawki douszne i smartfon leżące na drewnianej powierzchni.
LINKI AFILIACYJNE

Recenzja Samsung Galaxy Buds3 Pro. Odświeżony design i bezkompromisowe brzmienie

8 minut czytania
Komentarze

Najnowsze słuchawki Samsunga to model, który wywołał wiele kontrowersji. Recenzja Samsung Galaxy Buds3 Pro udowodni, że flagowe dokanałówki oferują wiele więcej, niż tylko design przypominający AirPodsy Pro i produkty Nothing. Trzecia generacja Buds Pro zdecydowanie nie ma się czego wstydzić, choć nie jest to produkt bez wad.

Najważniejsze cechy ze specyfikacji

Samsung Galaxy Buds3 Pro

Przetwornik

11 mm dynamiczny

Mikrofon

tak, 6

Czas działania

z ANC do 6 godz. muzyki

Waga

Słuchawka: 5,4 g
Etui: 46,5 g

Pełna specyfikacja

Zalety

  • rewelacyjne, rozrywkowe brzmienie
  • przemyślana aplikacja z przydatnymi funkcjami
  • ciekawy design i dobra jakość wykonania
  • dobre ANC (choć nie najlepsze)
  • lekka konstrukcja i świetna wygoda noszenia

Wady

  • niektóre funkcje działają jedynie z urządzeniami Galaxy
  • sterowanie, do którego trzeba się przyzwyczaić
  • przeciętny czas działania

Samsung Galaxy Buds3 Pro w kilku zdaniach

Samsung Galaxy Buds3 Pro zrywają ze znaną formą Buds2 Pro. Z odświeżeniem designu idzie imponujące brzmienie, skuteczne ANC i użyteczna apka.

7,9/10
Ocena

Samsung Galaxy Buds3 Pro

  • Zestaw 7
  • Budowa 8
  • Ergonomia i komfort noszenia 8
  • Jakość dźwięku 9
  • Jakość mikrofonów (i ANC) 8
  • Aplikacja i funkcjonalność 8
  • Akumulator 7

Zestaw Samsung Galaxy Buds3 Pro

Pudełko słuchawek Samsung Galaxy Buds3 Pro na tle rozmytego wnętrza.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Recenzując smartfony koreańskiego producenta, często narzekam na zestaw sprzedażowy. W przypadku słuchawek na szczęście nie muszę tego robić, bo wyposażenie jest w zupełności wystarczające. W małym pudełku znalazło się etui ładujące ze słuchawkami, dwie dodatkowe pary silikonowych gumek i przewód do ładowania obustronnie zakończony USB typu C.

Zestaw Samsung Galaxy Buds3 Pro, kabel USB-C, dodatkowe silikonowe nakładki oraz etui ładujące na białym tle.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Silikonowe wkładki są elementem, przez który Samsung musiał opóźnić premierę modelu Galaxy Buds3 Pro. Ze względu na delikatną konstrukcję użytkownicy pierwszych egzemplarzy rozrywali je podczas demontażu. Modele, które trafią do sklepów, powinny być wolne od tej wady.

Budowa Samsung Galaxy Buds3 Pro i jakość wykonania

Białe bezprzewodowe słuchawki Samsung Galaxy Buds3 Pro w etui na tle oryginalnego opakowania.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Samsung modelem Galaxy Buds3 Pro zerwał z dotychczasowym designem serii. Szczególnie w testowanej, białej wersji, etui ładujące wygląda jak połączenie Apple AirPods z produktem od Nothing. Rozmiary są kompaktowe, przez co etui zmieści się nawet to najmniejszej kieszeni. Większość konstrukcji wykonano z błyszczącego tworzywa sztucznego, więc po dłuższym używaniu na tym elemencie mogą pojawić się rysy.

Na froncie znalazła się dioda stanu. Na przezroczystej pokrywie producent umieścił logo. Z tyłu można dostrzec metalowy zawias oraz oznaczenia i certyfikaty. Na spodzie znalazły się wejście do ładowania i przycisk do resetowania. Zawias jest fantastyczny. Działa bez żadnych luzów i utrzymuje pokrywę w skrajnych pozycjach.

Dokanałówki względem poprzedniego modelu Buds2 Pro zyskały ogonek i upodobniły się nieco do AirPods Pro. W konstrukcji dominuje błyszczące tworzywo sztuczne. Słuchawki łatwo wyciąga się z etui. Po wewnętrznej stronie znalazła się dysza przetwornika i czujnik zbliżeniowy. Dokanałówki skutecznie wykrywają, kiedy zostają wyciągnięte z lub wsadzone do ucha, na co odpowiadają pauzowaniem i wznawianiem słuchanych treści.

Na zewnątrz można zobaczyć prawdopodobnie maskownice głośników. Mimo to urządzenie oferuje wodoszczelność potwierdzoną certyfikatem IP57. Niżej, na ostro zakończonym ogonku można dostrzec długą i świetnie wyglądającą diodę stanu. Ta rozświetla się m.in. po odłożeniu słuchawek do etui. Podobna mi się, że słuchawki w dolnej części zostały oznaczone kontrastowymi kolorami.

Wrażenia z użytkowania Samsung Galaxy Buds3 Pro

Złożony smartfon z wyświetlaczem prezentującym odtwarzacz muzyki, na którym leżą bezprzewodowe słuchawki douszne.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Parowanie słuchawek ze smartfonami producenta jest natychmiastowe. Dosłownie chwilę po wyciągnięciu z pudełka, Buds3 Pro były połączone z testowanym Samsungiem Galaxy Z Flip6. Proces parowania ze smartfonami innych producentów jest nieco dłuższy, natomiast robi się to tylko raz.

Słuchawka douszna bezprzewodowa w uchu mężczyzny noszącego okulary.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Po dopasowaniu odpowiednich gumek można przejść do testowania. Niska waga słuchawek w połączeniu z ergonomicznym kształtem przekłada się na świetną wygodę użytkowania. Mimo że nie jestem fanem modeli z ogonkiem, z Buds3 Pro korzystało mi się bardzo dobrze.

Niecodzienne jest sterowanie. Pauzowanie, czy zmiana trybu pracy wymaga ściśnięcia lub przytrzymania ogonka. Do tych interakcji nie mam zastrzeżeń. Galaxy Buds3 Pro pozwalają też na kontrolę przez pociągnięcie ogonka. Rozwiązanie nie jest szczególnie wygodne, przez co głośność kontrolowałem na smartfonie.

Oprogramowanie do obsługi słuchawek (Galaxy Wearables) znajduje się już na Z Flip6. W razie potrzeby apkę można pobrać np. w Sklepie Play. O niej przeczytasz w dalszej części testu.

Jakość dźwięku

Białe bezprzewodowe słuchawki douszne obok smartfona z aplikacją do odtwarzania muzyki.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Od słuchawek z wysokiej półki cenowej wymagam sporo. Już pierwszy kontakt z Buds3 Pro utwierdził mnie w przekonaniu, że dokanałówki oferują świetną jakość dźwięku. Na domyślnym profilu Samsungi grają rozrywkowo, w kształcie litery V. Oznacza to nieco podbite tony niskie i wysokie. Charakterystykę dźwięku można dopasować do własnych potrzeb w aplikacji producenta.

Przestrzeń dźwięku jest rewelacyjna. W muzykalnych utworach zespołu Polyphia nie miałem żadnych problemów z lokalizacją instrumentów. Najlepsze brzmienie uzyskają użytkownicy smartfonów producenta. Słuchawki nie oferują świetnego kodeku LDAC, a porównywalny, ale ograniczony dla urządzeń Samsunga SSC (Samsung Scalable Codec).

Jakość mikrofonów i ANC

Biała słuchawka douszna trzymana w dłoni na tle zieleni.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

W każdej dokanałówce Samsung umieścił po 3 mikrofony. Za pomocą Buds3 Pro kilkukrotnie wykonywałem połączenia głosowe, a mój rozmówca pozytywnie oceniał jakość zbieranego dźwięku.

Aktywna redukcja szumów działa w trzech trybach: dźwięk otoczenia, adaptacyjna i aktywne usuwanie szumów. Pierwszy tryb przepuszcza dźwięki z otoczenia do słuchacza i działa bardzo dobrze. Adaptacyjne ANC i aktywne usuwanie szumów jest skuteczne. w Galaxy Buds3 Pro można odciąć się od zgiełku miasta, a dokanałówki nieźle radzą sobie z szumem wiatru. Jakość tłumienia wydaje się jednak nieco gorsza niż w najnowszych AirPods Pro i Sony WF-1000XM5.

Oprogramowanie

Aplikacja Galaxy Wearables jest przejrzysta i łatwa w obsłudze, ale daje wiele możliwości konfiguracji. Główne menu daje dostęp do podstawowej obsługi i funkcji. Oprogramowanie sprawdzi dopasowanie silikonowych wkładek, a także pozwoli na ustawienie equalizera, czy sterowania.

Wśród ciekawostek kierowanych wyłącznie dla posiadaczy smartfonów Samsung trzeba podkreślić interakcje z aplikacją aparatu. Podczas rejestracji wideo np. Galaxy Z Flip6 może korzystać z mikrofonów w słuchawkach, co daje większą przestrzeń dźwięku. Ekskluzywny dla sprzętów Galaxy jest też tłumacz AI.

Akumulator Samsung Galaxy Buds3 Pro. Czas pracy i ładowania

Dokanałówki wyposażono w akumulator o pojemności 53 mAh, a etui cechuje się pojemnością 515 mAh. Niestety czas działania praktycznie nie zmienił się względem poprzedniej generacji. Samsung Galaxy Buds3 Pro nie są modelem długodystansowym. Producent zapewnia, że słuchawki zagrają 6 godzin z włączonym i do 7 godzin z wyłączonym ANC. Deklarowane czasy zgadzały się z moimi obserwacjami, kiedy używałem dokanałówek przy około 70% głośności.

Białe etui do słuchawek bezprzewodowych podłączone do ładowania kablem USB-C.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Po odłożeniu słuchawek etui naładuje Buds3 Pro do pełna około 4 razy. Ten element można naładować za pomocą kabla USB typu C oraz bezprzewodowo.

Cena i specyfikacja techniczna Samsung Galaxy Buds3 Pro

Białe bezprzewodowe słuchawki douszne obok srebrnego telefonu na drewnianej powierzchni.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

W momencie publikacji recenzji za słuchawki trzeba zapłacić 1029 zł. Nie jest tanio, natomiast cena jest porównywalna do topowych dokanałówek SONY i Apple.

Pełna specyfikacja techniczna Samsung Galaxy Buds3 Pro

Dane techniczne Samsung Galaxy Buds3 Pro prezentują się dobrze. Producent zastosował szczelną konstrukcję, przetwornik dynamiczny i zestaw czujników.

PODZESPOŁYSZCZEGÓŁY
Typ słuchawekdokanałowe
Przetwornik11 mm dynamiczny
Dźwiękprzestrzenny, 360 Audio
Mikrofonytak, 6
ANCtak, inteligentne ANC
ŁącznośćBluetooth 5.4
CzujnikiAkcelerometr, Czujnik żyroskopowy, Czujnik Halla, Czujnik nacisku, Czujnik zbliżeniowy, Sensor dotyku, VPU (Voice Pickup Unit)
SzczelnośćIP57
Pojemność akumulatoraSłuchawka: 53 mAh
Etui: 515 mAh
Czas działaniaZ ANC: do 4,5 godz. rozmów, do 6 godz. muzyki (26 godz. z etui)
Bez ANC: do 5 godz. rozmów, do 7 godz. muzyki (30 godz. z etui)
WymiarySłuchawka: 18,1 × 19,8 × 33,2 mm
Etui: 58,9 × 48,7 × 24,4 mm
WagaSłuchawka: 5,4 g
Etui: 46,5 g

Recenzja Samsung Galaxy Buds3 Pro. Podsumowanie i nasza opinia

Biała obudowa z bezprzewodowymi słuchawkami dousznymi trzymana w ręku, z zieloną diodą LED na obudowie.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Samsung Galaxy Buds3 Pro to prawdopodobnie najlepsze słuchawki, na jakie mogą zdecydować się użytkownicy smartfonów Samsung. Dokanałówki oferują świetny dźwięk, dobrą jakość wykonania i funkcje ekskluzywne dla smartfonów serii Galaxy. Podczas testów podobała mi się niska waga, skuteczne ANC i użyteczna aplikacja.

Użytkownicy telefonów innych producentów nie doświadczą pełni możliwości testowanych słuchawek, a czas pracy nie zachwyca, natomiast Samsung Galaxy Buds3 Pro to świetny model, który nadrabia kompletną konstrukcją.

Produkt na okres testów został udostępniony przez firmę Samsung. Dostawca nie miał wpływu na treść materiału – prezentowana opinia jest niezależnym i subiektywnym poglądem autora tekstu. Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw