Ekran telefonu z widżetami: pogoda Tiburon, mapa Paradise Dr, aplikacje FaceTime, Kalendarz, Zdjęcia, Aparat, Mail, Zegar. Transkrypcja tekstowa: „I have fresh salmon, lemons, tomatoes. Help me plan a 5-course meal with a dish for each taste bud” oraz klawiaturą przewidującą słowa „bud”, „Budget”, „Buddies”.

Apple brata się z OpenAI. ChatGPT udoskonali ekosystem producenta

2 minuty czytania
Komentarze

Apple ogłosiło przełomowe partnerstwo z OpenAI. Połączenie ChatGPT z urządzeniami producenta ma na celu integrację zaawansowanej sztucznej inteligencji z ekosystemem Apple.

Integracja ChatGPT z ekosystemem Apple

Telefon komórkowy z aplikacją ChatGPT wyświetlającą plan posiłków z przepisem na przekąskę: Bruschetta z pomidorami i bazylią.
Fot. Apple / materiały prasowe

ChatGPT, stworzony przez OpenAI, to zaawansowany model językowy zdolny do generowania tekstów na podstawie wprowadzonych danych. W ramach współpracy Apple z OpenAI Siri zyska nowe umiejętności.

Jeśli użytkownik planuje przygotować danie dla przyjaciół z wykorzystaniem świeżo złowionej ryby i składników z ogrodu Siri powinna pomóc. Asystent oceni, że ChatGPT może mieć przydatne pomysły i poprosi o zgodę na udostępnienie pytania. Po wyrażeniu zgody Siri przedstawi bezpośrednio odpowiedź generowaną przez narzędzie OpenAI.

Integracja ta nie ogranicza się jedynie do zapytań głosowych. Użytkownicy będą mogli załączyć zdjęcia do swoich pytań, co pozwoli na uzyskanie porady dotyczącej np. dekoracji tarasu. Siri potwierdzi, czy można udostępnić zdjęcie serwerom OpenAI, a następnie przedstawi odpowiednie sugestie. Integracja obejmie również dokumenty, prezentacje i pliki PDF, umożliwiając użytkownikom zadawanie pytań dotyczących ich treści.

Urządzenia i dostępność rozwiazania OpenAI

Smartfon pokazujący powiadomienie o udostępnianiu zdjęcia drewnianego tarasu z ChatGPT.
Fot. Apple / materiały prasowe

ChatGPT trafi do szerokiego grona urządzeń Apple jeszcze w tym roku. Nowa funkcjonalność będzie dostępna dla systemów iOS 18, iPadOS 18 oraz macOS Sequoia. Użytkownicy tych systemów będą mogli korzystać z narzędzia OpenAI bez konieczności tworzenia konta, a ich zapytania i informacje nie będą rejestrowane. Dla subskrybentów czatu będzie możliwość połączenia konta i korzystania z płatnych funkcji bezpośrednio w aplikacjach Apple.

Źródło: Apple / materiały prasowe. Zdjęcie otwierające: Apple / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw