Telefon położony na refleksyjnej powierzchni z wyświetlanym logiem systemu iOS 18 na tle oświetlonym nasyconymi kolorami.

iOS 18. Na tych smartfonach zadziała najnowszy system Apple

1 minuta czytania
Komentarze

iOS 18 pojawi się już we wrześniu 2024 r. Choć funkcje oprogramowania zrobiły piorunujące wrażenie na fanach Apple, system nie zadziała na wszystkich smartfonach producenta. Aczkolwiek warto zaznaczyć, że punkt odcięcia dalej pozostaje łaskawy dla posiadaczy starszych urządzeń.

Wymagania sprzętowe systemu iOS 18

Czarny iPhone z potrójnym aparatem fotograficznym oparty o pudełko z napisem "iPhone", w tle rozmazane biurko i obraz.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Spójrzmy więc na listę urządzeń, które pozwolą uruchomić system iOS 18. Oto co potwierdzono podczas konferencji WWDC 2024 i przez portal MacRumours.

  • iPhone 15 (oraz Plus, Pro i Pro Max);
  • iPhone 14 (oraz Plus, Pro i Pro Max);
  • iPhone 13 (oraz mini, Pro i Pro Max);
  • iPhone 12 (oraz mini, Pro i Pro Max);
  • iPhone 11 (oraz Pro i Pro Max);
  • iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR;
  • iPhone SE (2. generacja), iPhone SE (3. generacja);

To oznacza, że najstarszy smartfon, który uruchomi iOS 18, został wypuszczony na rynek we wrześniu 2018 r. Jego posiadacze z pewnością podjęli świetną decyzję, powstrzymując się od wymiany na nowszy model. Ciągłość aktualizacji w ciągu 6-letniego cyklu użytkowania? To się nazywa wartość dodana!

Dotarłeś do końca? Dziękujemy! Poświęcisz jeszcze 10 sekund na udział w naszej ankiecie? Twoja opinia jest dla nas niezwykle ważna, bo pozwoli nam poznać preferencje Polaków w zakresie pracy z domu.

Zdjęcie otwierające: QubixStudio / Shutterstock

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw