Osoba trzymająca tablet, rysująca pejzaż za pomocą pióra cyfrowego nad jeziorem, z drzewem i górami w tle.
LINKI AFILIACYJNE

W Polsce debiutuje Huawei MatePad 11.5’’S. Tego ekranu można mu zazdrościć

4 minuty czytania
Komentarze

Miłośnicy tabletów powinni zwrócić teraz swój wzrok w stronę Huawei MatePad 11.5’’S, czyli nowego urządzenia, które dopiero co zadebiutowało w Polsce. Z tej okazji przygotowano promocyjną ofertę, ale nawet bez niej nowy tablet od Huawei ma tyle do zaoferowania, że warto wziąć go pod rozwagę, jeżeli szukamy tego typu urządzenia.

Debiutuje Huawei MatePad 11.5’’S z matowym ekranem

Kobieta trzymająca tablet Huawei MatePad 11.5"S, czytająca magazyn modowy.
Fot. Huawei / materiały prasowe

Pierwsze, co odróżnia ten sprzęt od tradycyjnych tabletów, to jego wyświetlacz. Mam matowy IPS o przekątnej 11,5 cala, który oferuje rozdzielczość 2800 × 1840 pikseli (2,8K) przy proporcjach 3:2. Wykorzystano tutaj technologie antyrefleksyjną PapperMatte 2.0, która ma eliminować do 99% wszystkich odblasków z zewnętrznych źródeł światła. Tym samym ekran będzie praktycznie zawsze czytelny i to nawet wtedy, kiedy będziemy korzystać z Huawei MatePad 11.5’’S w pełnym słońcu. Dodajmy też, że urządzenie oferuje jasność do 500 nitów i kontrast 1500:1.

Ekran może wyświetlać 16,7 miliona kolorów w zgodności z gamą P3, a jego częstotliwość odświeżania dochodzi do 144 Hz.

Fot. Huawei / materiały prasowe

Nie zapomniano przy tym o ochronie wzroku przed niebieskim światłem oraz migotaniem. To potwierdzają certyfikaty przyznane przez TÜV Rheinland oraz SGS. Do tego można skorzystać również z kolorowego trybu eBook, który przy czytaniu komiksów czy ilustrowanych powieści ma zaskoczyć swoją intensywnością kolorów.

Sprzęt dla kreatywnych i nie tylko

Fot. Huawei / materiały prasowe

Wiadomo, że kiedy mówimy o korzystaniu z tabletu, to warto rozważyć też rysik oraz klawiaturę. Tutaj warto zainteresować się rysikiem Huawei M-Pencil (3. generacji) z technologią NearLink, który korzysta z nowego standardu łączności bezprzewodowej. Ma być szybciej i z lepszym zasięgiem, niż w przypadku Bluetooth czy Wi-Fi. Sprzęt wykrywa ponad 10 000 poziomów nacisku oraz charakteryzuje się niskim opóźnieniem. To sprawia, że idealnie nadaje się do pracy przy rysowaniu, ale także i pisaniu. W połączeniu z matowym ekranem można poczuć się tak, jakby tworzyło się na kartce papieru. Dodatkowo są także dwie końcówki, gdzie jedna może być wykorzystywana do malowania, a druga do notowania.

Tablet Huawei MatePad 11.5”S współpracuje z magnetyczną klawiaturą Huawei Smart Magnetic Keyboard. Co ciekawe, klawiatura nie musi być połączona z etui, by działała z tabletem. Tym samym urządzenie możemy postawić na biurku, a klawiaturę trzymać wygodnie na kolanach. Na pokładzie znajduje się także autorska aplikacja do malowania i rysowania GoPaint, która została opracowana przez  Huawei oraz zespół artystów. Znajdziemy w niej 100 pędzli oraz pionierską funkcją replikowania tekstur, umożliwiają tworzenie wielowarstwowych grafik (do 240 warstw). Dodajmy jeszcze, że ekran tabletu wyposażono w unikalną technologię mikrowibracji i amortyzacji. Dzięki temu możemy odnosić wrażenie, że piszemy piórem po papierze.

Specyfikacja tabletu Huawei MatePad 11.5’’S

Tablet z dołączoną klawiaturą i rysikiem na czarnym tle.
Fot. Huawei / materiały prasowe

Huawei MatePad 11.5”S charakteryzuje się grubością zaledwie 6,2 mm oraz masą 510 gramów. Niewielka waga to zasługa aluminiowej konstrukcji, która na dodatek zapewnia większą odporność na ewentualne uszkodzenia. Procesorem został tutaj HiSilicon Kirin 9000WL, a do tego dochodzi 8 GB RAM oraz 256 GB pamięci wewnętrznej. Wi-Fi 6 zapewni bardzo dobrą jakość połączenia dzięki ulepszonej, magnetycznej antenie, a do tego mamy jeszcze moduł Bluetooth 5.2 i opracowaną przez producenta technologię NearLink.

Tablet z klawiaturą i rysikiem na czarnym tle.
Fot. Huawei / materiały prasowe

Huawei MatePad 11.5”S ma także czterogłośnikowy system audio oraz sensowny zestaw aparatów (główny 13 Mpx, front 8 Mpx). Akumulator o pojemności 8800 mAh nie tylko wystarczyć ma na wiele godzin pracy, ale może też korzystać z ładowania z mocą 22,5 W. Urządzenie działa pod kontrolą systemu operacyjnego HarmonyOS 4.2, który dzięki swojej wielozadaniowości w pracy przypomina tradycyjne laptopy.

Cena Huawei MatePad 11.5’’S

Reklama Huawei MatePad 11.5"S z PaperMatte, ultraczułym rysikiem M-Pencil i odłączaną klawiaturą. Oferta premierowa z rabatem i rysikiem M-Pencil gratis.
Fot. Huawei / materiały prasowe

Huawei MatePad 11.5”S dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych (szarej i fioletowej). Kupując tablet z klawiaturą Huawei Smart Magnetic Keyboard w zestawie zapłacimy 2199 zł. Sam tablet wyceniono na 1899 zł. Sprzęt dostępny jest już w sklepach, ale jest także oferta specjalna przygotowana na premierę.

Kupując sprzęt do 7 lipca 2024 r., zapłacimy za niego 200 złotych mniej, czyli 1999 zł za wersję z klawiaturą oraz 1699 zł za sam tablet. Dodatkowo możemy otrzymać rysik Huawei M-Pencil 3. generacji w prezencie lub za 1 zł.  W sklepie Huawei.pl do tabletu dodawana jest usługa 12-miesięcznej ochrony ekranu na wypadek nieumyślnego uszkodzenia. Widać więc, że to ciekawa oferta, a i sam sprzęt zapewne trafi do rankingu najlepszych tabletów.

Dziękujemy za lekturę artykułu. Czy jesteś fanem sportu, ale lubisz też wypoczynek? Podziel się z nami swoją opinią w krótkiej ankiecie! Zajmie ci to kilka sekund, a my chętnie poznamy twoje zdanie na temat oglądania wydarzeń sportowych.

Źródło: Huawei / informacja prasowa. Zdjęcie otwierające: Huawei / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw