Szklanka latte macchiato przygotowywanego w ekspresie do kawy.
LOKOWANIE PRODUKTU: GROUPE SEB

Ekspres KRUPS Intuition Experience+ EA877D można opisać w trzech prostych słowach

6 minut czytania
Komentarze

Szybko, łatwo i przyjemnie – tak w trzech słowach mogę opisać użytkowanie ekspresu do kawy KRUPS Intuition Experience+ EA877D. Urządzenie pochodzi z serii KRUPS Intuition, która ma w swojej ofercie automatyczne ekspresy do kawy z dotykowym, kolorowym wyświetlaczem SMART SCREEN, dzięki czemu, obsługa urządzenia jest bardzo intuicyjna i przypomina pracę na smartfonie

KRUPS Intuition Experience+ EA877D

Szklanka z kawą mrożoną na expresie do kawy.
Fot. Kamil Marek / Android.com.pl

Na początek kilka podstawowych informacji. Ekspres ma moc 1550 W i ciśnienie 15 barów, a kawa mielona jest w stalowym szwajcarskim młynku, który jest jednym z trzech elementów składających się na niepowtarzalną technologię KRUPS Barista-Inside. Pozostałe dwa to: opatentowany System Thermoblock, dzięki któremu kawa jest zawsze właściwie ubita, a temperatura napoju odpowiednia oraz czujnik grubości krążka kawowego, który odpowiada za to, żeby w naszym cappuccino była nie za duża i nie za mała ilość kawy. 

Nic tak dobrze nie pokazuje możliwości tego ekspresu, jak ten film.

Marka KRUPS działa na rynku od ponad 150 lat i to doświadczenie bardzo widać w budowie ekspresu. Urządzenie łączy w sobie elegancję z funkcjonalnością. Zarówno front, jak i górna pokrywa jest w kolorze szczotkowanego metalu, a panel za dyszą stanowi lustro. Wygląda to efektownie, natomiast na pewno będzie wymagało częstszego czyszczenia, bo każda kropla jest niestety widoczna.

Dlaczego szybko?

Po pierwsze dlatego, że ekspres do kawy ma bardzo intuicyjną obsługę, która pozwala za jednym dotknięciem ekranu przygotować naszą ulubioną kawę. Co więcej, urządzenie daje możliwość przyrządzenia równocześnie dwóch kaw czarnych, jak i mlecznych (poza mrożonymi). Te opcje docenimy szczególnie rano, kiedy każdy z nas się spieszy lub podczas odwiedzin dużego grona gości. Dwa razy szybsze przygotowanie kaw oznacza, że dwa razy mniej czasu spędzimy w kuchni i szybciej dołączymy do naszych przyjaciół. 

Po drugie czyszczenie samego ekspresu odbywa się za pomocą tabletki, co poza zaoszczędzonym czasem daje nam pewność, że będzie to dobrze wykonane. Czyszczenie dyszy uruchamia się automatycznie po przygotowaniu każdej kawy mlecznej. Wężyk do mleka oraz wewnętrzne elementy dyszy wymagają ręcznego mycia, ale ze względu na prostą konstrukcję wystarczy je jedynie przepłukać pod bieżącą wodą.

Po trzecie i według mnie najważniejsze, ekspres KRUPS Intuition Experience+ EA877D  daje możliwość personalizacji poprzez utworzenie aż 8 profili. Na każdym profilu można zapisać do 7 przepisów, gdzie mamy możliwość sprecyzowania m.in. typu napoju, jego pojemności czy intensywności. Oznacza to, że w ciągu kilku sekund możemy wybrać najlepszy dla nas napój, odpowiadający naszym preferencjom, bez konieczności scrollowania całego menu.

Dlaczego łatwo?

Jeżeli nie masz za dużo miejsca na blacie to ekspres KRUPS Intuition Experience+ jest idealny dla Ciebie, gdyż jego głębokość to jedynie 24 cm. Pozostałe wymiary to: szerokość 40 cm i wysokości 36,5 cm.

Ekpres KRUPS Intuition Experience+ wymiary
Fot. Kamil Marek / Android.com.pl

Pomimo niewielkich gabarytów, urządzenie może się pochwalić dość sporym, bo aż 3 litrowym zbiornikiem na wodę. Pojemnik ma dodatkowo zintegrowany uchwyt, który ułatwia jego wyciąganie i przenoszenie. W górnej części ekspresu znajduje się zbiornik na ziarna o pojemności 250 g. Dodatkowo posiada on pokrętło pozwalające na ustawienie stopnia zmielenia kawy. Urządzenie ma 5 poziomów, dzięki czemu możemy eksperymentować i dopasować stopień zarówno do rodzaju przygotowanego napoju, jak i naszych preferencji. Stopień zmielenia kawy wpływa nie tylko na jej intensywność i aromat, ale również na tworzącą się piankę. Na bocznej ścianie urządzenia jest pojemnik na fusy, który demontuje się poprzez wyciągnięcie do przodu.

Rzecz, która bardzo zwróciła moją uwagę to łatwość demontażu i ponownego montażu powyższych elementów. Zarówno taca ociekowa, pojemnik na fusy, jak i górna pokrywa pojemnika na ziarna po prostu „wskakują” na swoje miejsce. Nie ma żadnych zatrzasków czy pokręteł, które trzeba rozbroić, aby uzupełnić lub wyczyścić urządzenie. Dla mnie jest to bardzo istotna sprawa, gdyż najbardziej zniechęca mnie to do używania sprzętów. Jeśli czyszczenie lub po prostu eksploatacja wymaga ode mnie za dużo czynności, to nie sięgam po dany sprzęt zbyt często. Tutaj kompletnie tego nie zauważam. Wręcz przeciwnie, liczba spożywanych przeze mnie kaw podczas testowania ekspresu znacznie wzrosła. 

Palec dotykający ekran dotykowy ekspresu do kawy, wyświetlający różne opcje napojów.
Fot. Kamil Marek / Android.com.pl

Kolejne udogodnienie, które zrobiło na mnie bardzo dobre wrażenie to sposób komunikacji urządzenia o konieczności uzupełnienia wody/ziaren lub opróżnienia zbiornika na fusy/tacy ociekowej. Mamy obrazkowy komunikat na wyświetlaczu, który dokładnie pokazuje, jaką czynność musimy wykonać oraz dodatkowo pojawia się czerwone podświetlenie LED na urządzeniu. Sprawia to, że obsługa ekspresu jest niesamowicie łatwa.

Zbliżenie na ekran ekspresu do kawy z instrukcją "Zdejmij przednią osłonkę dyszy chwytając z dwóch stron i pociągając ją do siebie".
Fot. Kamil Marek / Android.com.pl

Dlaczego przyjemnie?

Najważniejszą zaletą i tym, co wyróżnia ekspres KRUPS Intuition Experience+ EA877D jest możliwość przygotowania aż 21 napojów. Mamy do wyboru: 11 kaw czarnych, 3 typy herbat oraz 7 kaw mlecznych w tym nowości, czyli kawy mrożone: Frappe, Nitro oraz Chilled coffee. Użytkownicy docenią je zwłaszcza w nadchodzących, gorących miesiącach. Urządzenie poza typem napoju daje możliwość wyboru jego pojemności. W przypadku kaw czarnych określamy ilość mililitrów, a dla kaw z mlekiem rozmiar: S, M oraz XL. Dodatkowo wybierając liczbę ziarenek na wyświetlaczu, mamy wpływ na intensywność napoju. Kombinacji jest bardzo dużo, dlatego miłośnicy kawy będą bardzo zadowoleni z tego ekspresu i różnorodności, jakie oferuje

Napiszę więcej. Można tutaj też przyrządzić kawę, która wyglądem przypomina… piwo. Mowa oczywiście o trendzie kawy nitro, czyli napoju na zimno i dodatkowo napowietrzanego, by pianka wyglądała i smakowała odrobinę inaczej, niż w klasycznych kawach. Przepis jest banalnie prosty. W wysokiej szklance należy umieścić minimum 10 dużych kostek lodu i uruchomić dwa cykle po 70 ml czarnej kawy. Następnie kawa jest napowietrzana i przepuszczana przez wężyk w celu uzyskania mocnej puszystej pianki.

Na przyjemność korzystania z ekspresu poza smakiem kawy wpływa również sposób pracy urządzenia. Jak deklaruje producent, ekspres KRUPS Intuition Experience+ EA877D jest to ich najcichszy model, a zostało to uzyskane dzięki zastosowaniu Silent Technology. Nic tak nie irytuje rano, jak zbyt głośne otoczenie i nieważne czy jest to śpiewający pod prysznicem sąsiad, czy głośno pracujące sprzęty domowe. Dodatkowo ekspres posiada szereg udogodnień m.in. regulowaną dysze kawy. Maksymalna wysokość między dyszą a tacką ociekową to 14 cm. Dzięki temu w ekspresie zmieścimy większość naszych kubków czy filiżanek. 

Podsumowując, jest to urządzenie niesamowicie intuicyjne i proste w obsłudze, które przygotowuje pyszne i aromatyczne kawy. Jednym, a raczej trzema słowami: szybko, łatwo i przyjemnie.

Zdjęcie otwierające: Kamil Marek / Android.com.pl

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Lokowanie produktu: Groupe SEB

    Motyw