Smartfon z ekranem głównym z różnymi widgetami, w tym informacją o pogodzie, słuchawkami oraz ikonami do zmiany motywu.
LINKI AFILIACYJNE

Kolejny Nothing Phone zmieni to, jak korzystamy ze smartfonów dzięki AI

3 minuty czytania
Komentarze

Sztuczna inteligencja coraz częściej pojawia się w świecie smartfonów i nie da się już od tego uciec. Podobnego zdania jest twórca Nothing Phone, czyli Carl Pei, który snuje przed użytkownikami swoich smartfonów ciekawą wizję. Otóż wygląda na to, że kolejne urządzenie marki zmieni to, jak korzystamy z telefonów i to właśnie dzięki sztucznej inteligencji.

Kolejny Nothing Phone skupi się na możliwościach AI

Smartfon Nothing Phone z wyświetlaczem, na którym widoczna jest aplikacja mobilna z informacjami pogodowymi, kalendarzem, przypomnieniami, QR kodem, oraz artykułami. Po lewej stronie napis "Dynamic and context-aware".
Fot. Carl Pei / X, zrzut ekranu

To, jak korzystamy ze smartfonów, nie zmieniło się zbytnio w ciągu ostatnich lat. Wprawdzie nowe urządzenia działają szybciej, z ich pomocą możemy robić wyraźniejsze i bardziej szczegółowe zdjęcia, ale sam sposób korzystania nie zmienił się praktycznie wcale. Takie wnioski płyną z filmu, który na X opublikował założyciel Nothing. Zresztą sam Carl Pei podkreślił to we wpisie otwierającym materiał.

Należy na nowo zdefiniować sposób, w jaki korzystamy ze smartfonów. Obecne doświadczenie użytkownika nie ewoluowało od ponad dekady! Następna era wymaga wysoce spersonalizowanego, dynamicznego interfejsu obsługującego wiele urządzeń. Takiego, które tworzy także więź międzyludzką, dzięki której interakcja z technologią staje się bardziej komfortowa.

Carl Pei na X, tłumaczenie redakcja

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

W materiale zaprezentowano koncepcję tego, jak zmienić ma się w przyszłości sposób korzystania ze smartfonów. Ekran główny urządzenia może być modyfikowany w czasie rzeczywistym z pomocą AI, gdzie jego poszczególne elementy będą aktywowane wtedy, kiedy użytkownik może ich potrzebować. Na wyświetlaczu pojawił się kod QR z biletem, którego użytkownik za chwilę będzie używał, ale też treści wiadomości wyświetlanych na bieżąco dostosowane do zainteresowań właściciela telefonu.

Kiedy premiera nowego smartfona?

Nothing Phone (2a). Fot. Łukasz Pająk / Android.com.pl

Sztuczna inteligencja w kolejnym Nothing Phone ma wpływać na to, w jaki sposób będziemy korzystać z samego urządzenia. To ma być coś więcej niż tylko pomoc w określonych aplikacjach. AI ma zupełnie przedefiniować to, jak obsługujemy smartfona. W swoim filmie Pei zapowiedział, że nowości możemy spodziewać się w przyszłym roku, razem z Nothing Phone (3).

Osoba trzymająca smartfon z otwartą aplikacją do zarządzania inteligentnym domem, pokazującą kontrolki takie jak zegar, temperatura i opcje oświetlenia.
Fot. Nothing / materiały prasowe

Wygląda więc na to, że nowego smartfona nie zobaczymy w lipcu, jak wcześniej zakładano. Może jednak okazać się, że ten rzeczywiście zadebiutuje na rynku, ale funkcje związane z AI zostaną dodane później z kolejną aktualizacją urządzenia. Zanim pojawi się nowy smartfon, warto sprawdzić też nasz ranking telefonów do 2000 zł, jeżeli akurat szukacie czegoś dla siebie.

Super, że przeczytałeś artykuł. Potrzebujemy jeszcze chwili twojej uwagi. Jeśli lubisz sport i cenisz wypoczynek, wypełnij naszą ankietę o oglądaniu transmisji i pomóż nam poznać preferencje Polaków. Twoja opinia jest dla nas bezcenna!

Źródło: X / The Verge. Zdjęcie otwierające: Carl Pei / X, zrzut ekranu

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw