LINKI AFILIACYJNE

Empik wprowadza rewolucyjną metodę płatności. W sklepie zapłacisz… oczami

3 minuty czytania
Komentarze

Technologia galopuje w takim tempie, że nawet nie zdążyliśmy zorientować się, od kiedy płatności w sklepach można dokonać… oczami. Empik udowadnia, że jest to możliwe i już teraz wprowadza rewolucyjną metodę PayEye do swoich sklepów. Na czym jednak polega ta technika?

Empik pozwoli ci zapłacić za zakupy oczami

Zbliżenie na twarz dziewczynki między logotypami Mastercard, Empik i PayEye z napisem "Do zobaczenia... Startujemy 12.06.2024r."
Fot. Empik / materiały prasowe

Dokładnie 12 czerwca tego roku w wybranych salonach Empik rozpocznie się pilotażowy program płatności metodą PayEye. Ta technika wykorzystuje biometrię oka oraz twarzy. Co w tym wszystkim najciekawsze – za rozwojem futurystycznej technologii stoi polskie przedsiębiorstwo PayEye, które od lat rozwija nowe funkcje weryfikacji tożsamości.

Za praktycznego punktu widzenia nowa metoda płatności sprowadza się do skanowania oczu oraz twarzy klienta bez konieczności fizycznego okazywania karty płatniczej. W ten sposób na zakupy można wybrać się nie tylko bez portfela, ale również bez smartfona. W programie pilotażowym oprócz sieci Empik udział bierze także MasterCard oraz Planet Pay.

Na czym polega metoda płatności PayEye?

Osoba używająca urządzenia eyepos do zapłaty 12,00 PLN w obecności innych ludzi przy stole w kawiarni.
Fot. PayEye / materiały prasowe

PayEye to innowacyjna metoda płatności biometrycznych, która umożliwia dokonywanie transakcji za pomocą skanowania tęczówki i twarzy. Jest to pierwszy na świecie system płatności oparty na połączeniu dwóch biometrycznych cech – tęczówki i twarzy. Firma PayEye opracowała własny zaawansowany technologicznie ekosystem płatniczy, który zapewnia maksymalne bezpieczeństwo i wygodę użytkowania.

Dalsza część materiału znajduje się pod wideo

Aby rozpocząć korzystanie z PayEye, użytkownik musi pobrać darmową aplikację na smartfona i zarejestrować się, wprowadzając podstawowe dane osobowe, takie jak imię, nazwisko, numer telefonu i adres e-mail. Następnie należy zrobić selfie, które posłuży do stworzenia początkowego wzorca biometrycznego. Kolejny etap to pełna rejestracja wzorca biometrycznego, która odbywa się podczas pierwszej próby płatności przy użyciu terminala eyePOS. Skanuje on tęczówkę i twarz użytkownika, tworząc unikalny kod biometryczny.

Po zakończeniu rejestracji użytkownik może dokonywać płatności w miejscach obsługujących technologię PayEye. Wystarczy, że spojrzy na terminal eyePOS, który zeskanuje jego tęczówkę i twarz, a transakcja zostanie zrealizowana. Proces płatności trwa zaledwie kilka sekund, co jest znacznie szybsze niż tradycyjne metody, takie jak płatność kartą lub gotówką​​. PayEye oferuje również usługę e-payeye, która umożliwia szybkie i bezpieczne płatności w e-commerce. Użytkownik może dokonywać płatności online jednym kliknięciem, korzystając z zapisanych wcześniej danych biometrycznych.

Dziękujemy za lekturę artykułu. Czy jesteś fanem sportu, ale lubisz też wypoczynek? Podziel się z nami swoją opinią w krótkiej ankiecie! Zajmie ci to kilka sekund, a my chętnie poznamy twoje zdanie na temat oglądania wydarzeń sportowych.

Źródło: Empik. Zdjęcie otwierające: PayEye / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw