Karta graficzna MSI na abstrakcyjnym tle technologicznym.
LINKI AFILIACYJNE

MSI pokazuje karty graficzne z ukrytym chłodzeniem wodnym

2 minuty czytania
Komentarze

Targi Computex 2024 zostały zdominowane przez procesory i komputery. Dość niespodziewanie MSI pokazało karty graficzne, które w dość tradycyjnym kształcie kryją chłodzenie wodne. Co wiadomo o wyjątkowych grafikach?

Nietypowe karty graficzne od MSI

Karta graficzna MSI GeForce RTX zamontowana w komputerze PC.
Fot. TechPowerUp / zrzut ekranu

Najnowsze układy graficzne MSI wyciekły kilka dni temu, natomiast producent zdecydował się pokazać karty z ukrytym chłodzeniem wodnym podczas tegorocznych targów Computex. Dzięki zdjęciom redakcji TechPowerUp możemy zobaczyć, jak w środku prezentuje się MSI EXPERT FUZION 4080.

Chłodzenie wodne GPU na wystawie, obok lista specyfikacji karty NVIDIA GeForce RTX.
Fot. TechPowerUp / zrzut ekranu

Karta MSI oferuje elegancki wygląd, a w obudowie zajmie trzy sloty. Pod typowo wyglądającym chłodzeniem znalazł się blok wodny z krótkimi wężykami, które prowadzą do radiatora. Po obydwu stronach chłodnicy producent umieścił po jednym wentylatorze. Konstrukcja prawdopodobnie została opracowana wraz z Cooler Master.

Wydajność układów nie jest jeszcze znana, natomiast karta powinna królować w porównaniach kart graficznych. W końcu grafika dostała nagrodę Computex 2024 Best Choise (najlepszy wybór).

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Cena i dostępność

GeForce RTX 4080 SUPER 24G EXPERT FUZION z różnymi elementami chłodzenia na grafice instruktażowej.
Fot. TechPowerUp / zrzut ekranu

Jak podaje redakcja TechPowerUp MSI nie podaje jeszcze informacji na temat daty premiery, ceny i dostępności. Premiera RTX 5090 zbliża się wielkimi krokami, więc zainteresowani nie powinni długo czekać na debiut MSI SUPRIM FUZION RTX 4090 i MSI EXPERT FUZION 4080.

Źródło: TechPowerUp, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: VideoCardz / zrzut ekranu, montaż Krzysztof Wilamowski

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw