Laptop ASUS ExpertBook P5 na czarnym stojaku na białym stole, z tabliczką informacyjną dotyczącą specyfikacji technicznej i datą embargo produktowego.
LINKI AFILIACYJNE

Widziałem procesory Intel Lunar Lake. Nasza relacja z Tajwanu

1 minuta czytania
Komentarze

Podczas targów Computex 2024 odbyła się światowa premiera procesorów Intel Lunar Lake. Byłem na miejscu i wiem, jakie zmiany wprowadza nowa architektura.

Intel Lunar Lake zapowiada się interesująco

Więcej o najnowszej architekturze Intel Lunar Lake dowiesz się z materiału wideo. Jeśli masz problem z odtworzeniem naszego TikToka, poniżej przeczytasz najważniejsze informacje.

Co przyniosą procesory Intel Lunar Lake

Procesory Lunar Lake według zapewnień producenta mają zaoferować wyższą wydajność, ale też niższe zużycie energii. Intel w konstrukcji zastosował wydajne rdzenie P i energooszczędne rdzenie E, a także poprawił zarządzanie rdzeniami. Dużych poprawek doczekał się też zintegrowany układ graficzny Intel Xe2, a także NPU (Neural Processing Unit). Oznacza to, że komputery z Lunar Lake lepiej poradzą sobie z obliczeniami wykorzystującymi AI, a także zapewnią dużo lepszą wydajność w grach.

Procesor Intel Lunar Lake na płycie głównej komputera ASUS
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Poza układami mobilnymi Intel zaprezentował też procesory Xeon 6 i akcelerator AI Gaudi 3. Jeśli chcesz przetestować działanie NPU we własnym zakresie, komputery z procesorami Intel znajdziesz u naszego partnera.

Przeczytałeś wszystko? To wspaniale! Dziękujemy! Teraz prosimy cię o poświęcenie jeszcze 10 sekund na wypełnienie krótkiej ankiety. Twoja pomoc jest dla nas nieoceniona, ponieważ sprawdzamy preferencje Polaków w zakresie pracy z domu.

Zdjęcie otwierające: Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw