Ikona aplikacji "Phone Link" na komputerze z 12 powiadomieniami.

Windows i Android coraz lepiej się dogadują. Wszystko dzięki tej aktualizacji Microsoftu

2 minuty czytania
Komentarze

Windows i Android to może nie jest wymarzony duet, ale systemy coraz lepiej się ze sobą porozumiewają. Udowadnia to aktualizacja do jednej z moich ulubionych aplikacji, czyli Łącze z Telefonem. Tym razem, udoskonalona została funkcja przeglądania zdjęć z mobilnych urządzeń.

Łącze z Telefonem ulepsza komunikację między Windowsem i Androidem

Aplikacja "Łącze z telefonem" na komputerze z systemem Windows, pokazująca ekran powiadomień i połączeń z podłączonym telefonem realme GT Neo2 5G.
Fot. Łącze z Telefonem / zrzut ekranu

Aplikacja Łącze z Telefonem już wcześniej była świetnym dodatkiem dla osób, które nienawidzą podłączać smartfonu poprzez złącze USB. Program – za pośrednictwem Wi-Fi lub sieci mobilnej – synchronizuje się z naszym telefonem, pozwala na wysyłanie i odbieranie wiadomości tekstowych, sprawdzanie powiadomień, przegląd zdjęć z głównego folderu i pobieranie ich na pulpit, a nawet wykonywanie połączeń głosowych.

Nowa funkcja w Łącze z Telefonem

Zrzut ekranu przedstawiający komputer z widokiem na telefon realme GT Neo2 5G z powiadomieniem o płatnościach za przejazd za pomocą Portfela Google.
Niestety, program nie radzi sobie z tekstem pisanym odręcznie. Fot. Łącze z Telefonem / zrzut ekranu

Teraz jednak doszła zupełnie nowa funkcja, związana z obsługą zdjęć – wykrywanie tekstu. Działa to w bardzo prosty sposób. Wystarczy, że otworzymy w Łącze z Telefonem dowolną grafikę zawierającą tekst, klikniemy pole Tekst w prawym górnym rogu, a program wyodrębni z grafiki treść, którą możemy następnie skopiować do dowolnego edytora, oszczędzając nam zbędnego przepisywania.

Jak przypomina The Verge, podobną aktualizację w 2023 r. otrzymało Narzędzie Wycinanie. Funkcja powinna trafić wkrótce do zwykłych wydań Windows 10 i 11, ale już teraz mogą ją testować uczestnicy niejawnego programu testów, wyposażeni w instalację z kanału beta.

Zdjęcie otwierające: Pixie Me / Shutterstock

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw