Tablica paczkomatu Allegro z logo "Allegro Smart!" i napisem "Oszczędzaj na dostawach".

Nadchodzą zmiany w regulaminie Allegro. Użytkownicy powinni być zadowoleni

1 minuta czytania
Komentarze

Allegro wprowadzi do swojego regulaminu kilka istotnych zmian, które wejdą w życie w tegorocznym okresie wakacyjnym. Użytkownicy platformy powinni być jednak z nich zadowoleni, gdyż skupiają się one na ułatwieniu zakupów na portalu aukcyjnym.

Raty i metody płatności, czyli szczegóły zmian na Allegro

Ikony aplikacji Vinted, ASOS, El Corte Inglés, Zalando, Allegro, Net-a-Porter, bol, Fnac Suisse i Veepee na ekranie smartfona.
Fot. Robert Way / Shutterstock

Jak czytamy w aktualizacji regulaminu Allegro, najważniejszą zmianą dla kupujących będzie udostępnienie płatności kartą również przez operatora Przelewy24. Wcześniej to było możliwe wyłącznie przy zakupach dokonywanych z PayU. Firma argumentuje to zmniejszaniem ryzyka anulowania zakupów przy braku preferowanej metody płatności. Słuszny krok, ta decyzja wejdzie w życie 31 lipca 2024 r.

Wcześniej z kolei, bo 17 czerwca 2024 r. zmienią się zapisy związane z Allegro Pay. Zlikwidują one maksymalną liczbę 20 rat, zamieniając na „liczbę uzależnioną od wartości zakupów”. Możliwe więc, że w przyszłości będziemy mogli łatwiej rozkładać sobie zakupy na raty, jeśli np. produkt kosztuje 3000 złotych, a limit usługi nam na to pozwala.

Ekran Allegro Lokalnie z ofertami biletów na mecze Euro 2024: Polska - Francja oraz Polska - Holandia.
Nie ma to jak bilety na mecze EURO 2024 za ponad 1100 złotych. Fot. Allegro Lokalnie / zrzut ekranu

Ostatnia istotna zmiana dotyczy użytkowników lokalnej odnogi serwisu. 17 czerwca zostanie wyłączona sprzedaż biletów (np. na wydarzenia sportowe), a kategoria zostanie zamknięta.

Zdjęcie otwierające: daily_creativity / Shutterstock

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw