Smartwatch Huawei Watch 4 Pro leżący na trawie przy żółtych kwiatach
LINKI AFILIACYJNE

Sprawdzam Huawei Watch 4 Pro Space Edition. Oto czym się różni względem podstawowej wersji

3 minuty czytania
Komentarze

Huawei Watch 4 Pro Space Edition to smartwatch, który debiutował na początku maja. Podstawowa wersja urządzenia jest dostępna w sprzedaży od blisko roku. Zatem czym różni się wersja Space Edition i na który wariant lepiej się zdecydować?

Huawei Watch 4 Pro Space Edition to nowy design

Smartwatch z metalową kopertą i bransoletą leżący na smartfonie z trzema aparatami, na tle trawy.
Smartwatch w wersji Space Edition. Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Ogólny design najnowszej wersji urządzenia nie odbiega mocno od zeszłorocznego modelu. Kupujący dalej ma do czynienia z fantastycznym wykonaniem i wypukłym szkłem szafirowym. Wersja Space Edition wyróżnia się przede wszystkim ciemną bransoletą i kopertą. Dodatkowo ekran otacza dwukolorowy bezel z czerwonymi elementami, który uzupełnia dedykowana tarcza.

Zbliżenie na elegancki zegarek z okrągłą tarczą i brązowym skórzanym paskiem, leżący na kamieniu.
Podstawowa wersja smartwatcha. Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Pierwsza wersja smartwatcha oferowała wykonanie z tytanu, więc poprzeczka była wysoko zawieszona. Producent zadbał, aby użytkownicy odczuli zmianę. W konstrukcji Space Edition zastosowano obudowę z tytanu klasy lotniczej, który pokrywa powłoka DLC (Diamond Like Carbon). W teorii ma to uchronić zegarek przed rysami.

Osobiście testuję sprzęt od blisko dwóch tygodni, a na obudowie nie powstały żadne ślady użycia. W tym czasie podczas testów zjawiskowego Withings ScanWatch Nova, wykonanego ze stali pojawiły się pierwsze rysy. Do ostatecznych wniosków warto poczekać nieco dłużej, natomiast wydaje się, że powłoka DLC faktycznie zabezpiecza urządzenie przed zbyt szybkim zużyciem.

Użyteczne zmiany w systemie

Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Podstawowa wersja zegarka wprowadziła innowacyjny system 7 pomiarów w minutę. Urządzenie sprawdza tętno, saturację krwi, poziom stresu, temperaturę skóry, EKG i sztywność tętnic. Pomiary kończyły się kontrolą układu oddechowego. Wszystkie parametry są zapisywane w aplikacji na smartfonie.

Najnowszy Huawei Watch 4 Pro Space Edition rozszerza system pomiaru o ósmy parametr, który jest rejestrowany podczas spania. Zegarek w wersji Space Edition sprawdza jakość oddychania oraz identyfikuje ryzyko wystąpienia bezdechu sennego. Smartwatch nie jest w stanie zastąpić lekarza, natomiast regularne pomiary ułatwią codzienne dbanie o zdrowie.

Czy warto dopłacić do wersji Space Edition?

Smartwatch HUAWEI Watch 4 Pro wyświetlający trening rowerowy, leżący na kamykach.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Ze względu na użyteczne funkcje jak eSIM i flagową jakość wykonania, Watch 4 Pro dla wielu będzie najlepszym smartwatchem, natomiast wybór konkretnego wariantu nie jest łatwy. Za podstawowy model Classic i Blue Edition trzeba zapłacić 1999 zł. Wersję Elite z metalową bransoletą wyceniono na 2399 zł, a bohater tego materiału w ofercie premierowej kosztuje 2599 zł.

Jeśli szukasz smartwatcha z tytanową bransoletą, wybór zawęża się do modelu Elite i Space Edition. Różnica w cenie jest stosunkowo mała. Dopłata 200 zł do odświeżonego designu i udoskonalonych pomiarów wydaje się bardzo korzystną ofertą.

Informacje o funkcjach, czy czasie pracy znajdziesz w recenzji Huawei Watch 4 Pro, którą przygotowałem po premierze podstawowego modelu. Sprzęt w różnych wersjach kupisz u naszego partnera.

Dziękujemy, że dotarłeś do końca materiału. Zbieramy właśnie dane pośród naszych czytelników dotyczące ich podejścia do zarobków programistów. Jeżeli masz dodatkowe 10 sekund – będziemy wdzięczni, jeśli odpowiesz na poniższe pytanie.

Zdjęcie otwierające: Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw