Zbiór różnorodnych inteligentnych zegarków o różnych stylach i kolorach pasków, z różnymi tarczami wyświetlacza.
LOKOWANIE PRODUKTU: RTV EURO AGD

Inteligenty świat zamknięty w zegarku. Smartwatche na każdy nadgarstek

5 minut czytania
Komentarze

Jeszcze dwie dekady temu inteligentne zegarki, które monitorowały aktywność organizmu i pozwalały na komunikację, mogliśmy pooglądać w filmach science-fiction. Dziś możemy nosić na rękach smartwatche, które śledzą pracę serca (a nawet zrobią EKG), monitorują oddech i sen, sprawdzają saturację, pozwalają sterować muzyką, nawigować po mieście, rozmawiać i płacić, a także rejestrować nasze treningi i doradzać w kwestii ich jakości.

Smartwatche Samsunga
Fot. Samsung / materiały prasowe

Historia smartwatchów jest dłuższa, niż wam się wydaje

Choć może się wydawać, że smartwatche towarzyszą nam dopiero od kilku lat, tak naprawdę ich historia zaczęła się jeszcze w latach 70. ubiegłego wieku. Pierwsze modele były stosunkowo proste – w dzisiejszym rozumieniu nie były wcale „smart” – ale bez niech nie byłoby dzisiejszych inteligentnych zegarków. W zasadzie pojawienie się Apple Watch w 2014 roku zdefiniowało tę kategorię produktów i zaczęło dynamiczny rozwój urządzeń wearables.

Obecnie są to urządzenia o różnym stylu, przeznaczeniu i możliwościach, naszpikowane sensorami i funkcjami do monitorowania zdrowia, aktywności i łączenia się ze smartfonem. Niektóre potrafią nawet całkiem sprawnie radzić sobie bez niego. I choć wciąż jest grupa osób, które preferują klasyczne, tradycyjne zegarki, większość z nas nie wyobraża sobie życia bez tego inteligentnego akcesorium na nadgarstku.

Kolarz w kasku i okularach przeciwsłonecznych trzyma kierownicę roweru, na jego nadgarstku widoczny smartwatch, w tle miejska zabudowa.
Fot. Huawei, materiały prasowe

Są firmy, które wyspecjalizowały się w smartwatchach i innych urządzeniach wearable, są też producenci, dla których tego typu akcesoria stanowią tylko część oferty produktowej. Oto wybrani producenci i ich oferta.

Zegarki Huawei wyróżniają długie czasy pracy

Każdy smartwatch Huawei to klasa sama w sobie. Są to nie tylko modne gadżety, ale także praktyczne narzędzia, które mogą pomóc nam poprawić zdrowie, kondycję i produktywność.

Dwa inteligentne zegarki, z których jeden ma brązowy pasek i klasyczny wyświetlacz, a drugi czarny pasek i wyświetla odczyty tętna.
Fot. Huawei / materiały prasowe

Spójrzmy choćby na najnowsze modele w ofercie producenta. Jeśli wolicie okrągłe tarcze, wtedy spodobają się wam modele z serii Huawei Watch GT4 i Watch 4 Pro. Są one przeznaczone zarówno dla kobiet (w rozmiarze 41-42 mm), jak i dla mężczyzn (46-51 mm). Możecie wybrać te o bardziej eleganckim wyglądzie, jak i modele o sportowym charakterze. Oprócz niezawodnego działania smartwatche Huawei wyróżniają długie czasy pracy — na tydzień lub dwa możecie zapomnieć o ładowarce.

Fot. Jolanta Szczepaniak / Android.com.pl

Jeśli lubicie prostokątne tarcze – coś na kształt Apple Watch – wtedy bez mrugnięcia okiem możemy zarekomendować zakup najnowszego smartwatcha Huawei Watch Fit 3. Nie tylko jego cena jest atrakcyjna – to prawdziwie wielozadaniowy sprzęt, który pięknie prezentuje się na nadgarstku i oferuje świetne czasy pracy. Na dodatek jest kompatybilny zarówno z urządzeniami z iOS, jak i z Androidem.

Samsung świetnie współpracuje z własnym ekosystemem

Smartwatche Samsung to zegarki o uniwersalnym designie, doceniane przez fanów marki. Są znane ze swojej wytrzymałej konstrukcji oraz dostępne w różnych opcjach, aby dopasować się do różnych gustów i preferencji.

Oferują szereg zaawansowanych funkcji monitorowania zdrowia, w tym ciągłe monitorowanie tętna, EKG, pomiar ciśnienia krwi, monitorowanie snu i śledzenie aktywności. Niektóre modele oferują nawet funkcje takie jak pomiar składu ciała i wykrywanie bezdechu sennego (jeśli im pozwolimy, mogą nawet nagrywać chrapanie).

Samsung Galaxy Watch6
Fot. Samsung / materiały prasowe

Smartwatche marki Samung najlepiej współpracują ze smartfonami koreańskiego producenta, mogą w nie również zainwestować posiadacze innych smartfonów z Androidem. Jeśli macie urządzenia z innym systemem, np. iOS, smartwatche Samsunga nie będą dla was.

Garett celuje w najmłodszych użytkowników

Oczywiście są producenci smartwatchów, którzy nie wymagają głębokiego sięgania do portfela. Do takich należy Garett, który ma w ofercie masę inteligentnych zegarków nie tylko dla dorosłych użytkowników, ale też dla dzieci. Który smartwatch Garett zasługuje na uwagę?

Trzy inteligentne zegarki dla dzieci w różnych kolorach, każdy z indywidualnym ekranem głównym z kreskówkowym wzorem.
Fot. Garett / materiały prasowe

Prostym smartwatchem do monitorowania aktywności dziecka będzie choćby Garett Kids Fit, ale nie zapewni on elementów kontroli rodzicielskiej ani możliwości kontaktu z dzieckiem. Dlatego ciekawszą opcją będą modele z opcją zamontowania karty SIM, np. Garett Kids Time 4G lub Garett Kids Cute 5G, które pozwalają na rozmowy wideo i połączenia telefoniczne, a także lokalizowanie potomstwa.

Oprócz tego producent ma szereg zegarków, które mogą zachęcić nieco starszych użytkowników. Kobietom mogą spodobać się delikatniejsze, bardziej biżuteryjne modele Garett Verona lub Garettt Veronica, podczas gdy bardziej męski charakter ma na przykład model Garett GRS.

Przyszłość inteligentnych zegarków

Smartwatche stają się coraz bardziej wyspecjalizowane i z ciekawością czekamy na to, co zaoferują w przyszłości. Spodziewamy się, że jeszcze skuteczniej będą w stanie analizować nasze zdrowie (np. przez pomiar ciśnienia krwi lub monitorowanie poziomu cukru), a także mocniej zostaną zintegrowane ze sztuczną inteligencją, która staje się istotnym wyróżnikiem najnowszych smartfonów.

Do tego dołożyłabym możliwość dokonywania płatności mobilnych i sterowania urządzeniami inteligentnymi w domu – są one dostępne w niektórych zegarkach, ale liczę na upowszechnienie się tych funkcji. Nie zaszkodziłoby też zwiększenie wytrzymałości baterii.

Źródło: własne. Zdjęcie otwierające: Samsung / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Lokowanie produktu: RTV Euro AGD

Motyw