Gra Chrome Dinozaur uruchamiana w przeglądarce internetowej.

Stwórz własną wersję kultowego „dinozaura z Google Chrome”. Powstała wyjątkowa strona

1 minuta czytania
Komentarze

„Dinozaura z Google Chrome” kojarzy każdy, kto miewa przelotne problemy z dostępem do sieci. Wystarczy wcisnąć spację na stronie z komunikatem o błędzie, by uruchomić niekończącą się minigrę w omijanie przeszkód. Teraz jednak, przez limitowany czas, możecie stworzyć jej własną wersję.

„Dinozaur z Google Chrome” – Spis treści

Jak stworzyć własną wersję „dinozaura z Google Chrome”?

Czarno-biała grafika z napisem "GEN DINO" i pikselową grafiką dinozaura pośrodku. Tekst powyżej mówi "7d 6h 42m 39s left to play". Na dole znajduje się napis "LET YOUR IMAGINATION RUN" oraz przycisk "Sign in with Google". Tak, jest dinozaur z Google Chrome
Fot. GenDino / zrzut ekranu

Narzędzie zostało udostępnione bezpośrednio przez Google, a wcześniej mogli pobawić się nim wszyscy uczestnicy konferencji I/O 2024. Aby z niego skorzystać, wystarczy wejść na stronę labs.google/gendino i zalogować się poprzez usługi firmy z Mountain View.

Wystarczyło 5 sekund, bym stworzył przeglądarkową wersję Crash Bandicoot.

Aplikacja działa w prosty sposób. Generatywna AI pozwala nam wpisać dowolne trzy parametry (postać, przeszkody, tło), a program wygeneruje dzięki temu alternatywną wersję znanej gry z dinusiem. Jak widzicie powyżej, dla testu wpisałem bandicoot, czyli jamraj, na cześć kultowej serii platformówek z PlayStation. I zadziałało!

Jeżeli więc macie chwilkę do zabicia i chcecie porządnie uczcić Światowy Dzień Dinozaura (21 maja), możecie pobawić się z tym prostym generatorem. Niestety, nie będzie ono czekać na was wiecznie. Google uruchomiło tę darmową usługę tylko na tydzień i zostanie ona wyłączona 28 maja.

Zdjęcie otwierające: sub job / Shutterstock

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw