Zdjęcia Google z nową funkcją AI. Aplikacja pomoże zapominalskim

2 minuty czytania
Komentarze

Podczas keynote konferencji Google I/O 2024 na scenie wydarzenia przedstawiono nową funkcję, która trafi latem do aplikacji Zdjęcia Google. Zapewne każdemu zdarzyło się zapomnieć niektórych informacji, które przechowuje na swoich zdjęciach. Sztuczna inteligencja rozwiąże ten problem, a to nie wszystko, co pojawi się niebawem w rękach użytkowników.

Zdjęcia Google z funkcją Ask Photos

Fot. Google / materiały prasowe

Gemini od Google zacznie niebawem mocniej rozpychać się w Zdjęciach Google. Latem tego roku, choć nie podano dokładnej daty, pojawi się w aplikacji funkcja Ask Photos (zapytaj o zdjęcia). Będzie można tym samym korzystając z aplikacji, zadać konkretne pytanie. Jakie? Na scenie podano przykład: Jaki jest numer rejestracyjny mojego samochodu? Gemini przeszuka zdjęcia i materiały wideo, a następnie wróci z odpowiedzią.

Fot. Google / zrzut ekranu

Co więcej, Ask Photos ma rozumieć także kontekst oraz łączyć zapytania w całość. Możemy zapytać, jak nasze dziecko uczyło się pływać, a Zdjęcia Google znajdą odpowiednie materiały i połączą je w jedno, duże wspomnienie. Tym samym będziemy mogli spokojnie sobie wszystko przypomnieć i mieć w jednym miejscu. Nowa funkcja zapowiada się naprawdę ciekawie i niebawem powinniśmy poznać więcej szczegółów.

AI Overviews dla kolejnych krajów

Fot. Google / X, zrzut ekranu

Od dziś w Stanach Zjednoczonych szerzej dostępne będzie też podsumowanie AI, czyli AI Overviews. To funkcja, którą Google testowało od jakiegoś czasu, czyli po wpisaniu w wyszukiwarce długiego zapytania, sztuczna inteligencja stworzy dla nas odpowiednie podsumowanie. Funkcja ma być szerzej udostępniania także w kolejnych krajach, ale nie powiedziano dokładnie, kiedy to nastąpi. Warto też przeczytać o tym, jak Gemini zmieni system Android, wpłynie na korzystanie z Gmaila czy w końcu na samą wyszukiwarkę Google.

Źródło: Google I/O. Zdjęcie otwierające: Google / zrzut ekranu

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw