Zbliżenie na rękę trzymającą smartfon z otwartą aplikacją WhatsApp.
LINKI AFILIACYJNE

WhatsApp otrzyma nową funkcję. Większość z was włączy ją od razu

2 minuty czytania
Komentarze

WhatsApp ma nową funkcję dla tych, którzy rzadko porządkują swoje smartfony. Gdy komunikator nie potrzebuje już zbyt wielu poprawek, jego deweloperzy mogą się skupić na wprowadzaniu nieco mniejszych, ale dalej ułatwiających korzystanie z aplikacji zmian. Sprawdźmy więc, czym zajmie się najnowsza funkcja programu.

Tak będzie działać nowa opcja w WhatsApp

Powiadomienia ustawienia aplikacji WhatsApp z różnymi opcjami, takimi jak dźwięki konwersacji, tony powiadomienia, wibracje, powiadomienia pop-up, światło, powiadomienia o wysokim priorytecie, wyczyść nieprzeczytane przy otwarciu aplikacji i powiadomienia reakcji.
Fot. WABetaInfo / WhatsApp

Jak widzicie powyżej, nowy element jest opisany jako Wyzerowanie liczby nieprzeczytanych wiadomości po otwarciu aplikacji. Wielkiej filozofii tu nie ma, można włączyć lub wyłączyć tę funkcję.

Przyda się ona najbardziej tym osobom, które np. dawno nie otwierały aplikacji i nie chcą się przebijać przez 200+ starych, niedostrzeżonych wcześniej komunikatów, tych od znajomych lub ze subskrybowanych kanałów.

Jak ta zmiana w komunikatorze została odkryta?

Smartfon z ekranem pokazującym aplikację WhatsApp, wspierającą szyfrowanie E2E na klawiaturze laptopa.
Fot. guteksk7 / Shutterstock

Za odkrycie odpowiada niezastąpione WABetaInfo, serwis od lat zajmujący się śledzeniem zmian w aplikacji. Jak wskazuje, że funkcja zagościła w jednej z wersji beta programu dla systemu Android, oznaczonej numerem 2.24.11.13.

Wiadomo, nie jest to gigantyczna nowość. Aczkolwiek, jeżeli chcecie samodzielnie wyselekcjonować konwersacje warte nadrobienia, taki przycisk z pewnością to ułatwi. Pamiętajcie też, że jeśli macie jakiekolwiek problemy z tym komunikatorem, sprawdźcie mój artykuł wyjaśniający, dlaczego czasami WhatsApp nie działa.

Dziękujemy, że dotarłeś do końca materiału. Zbieramy właśnie dane pośród naszych czytelników dotyczących ich podejścia do zarobków programistów. Jeżeli masz dodatkowe 10 sekund – będziemy wdzięczni, jeśli odpowiesz na poniższe pytanie.

Źródło: WABetaInfo. Zdjęcie otwierające: i_am_zews / Shutterstock

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw