Dwa fioletowe hulajnogi elektryczne TrafiCar zaparkowane na chodniku obok trawnika.

Traficar wchodzi na rynek hulajnóg na minuty i kusi bardzo atrakcyjnymi cenami przejazdów

2 minuty czytania
Komentarze

Traficar kojarzą głównie mieszkańcy dużych polskich miast, których kilka lat temu firma zachęcała do korzystania z aut na minuty, bo i ceny były bardzo atrakcyjne względem użytkowania własnego pojazdu. Przedsiębiorstwo jednak ciągle ewoluuje i widać tego kolejne efekty. W Krakowie pojawiły się pierwsze fioletowe hulajnogi, które nie umknęły mojej uwadze.

Dlaczego Traficar zdecydował się na hulajnogi?

Dwa fioletowe hulajnogi elektryczne Traficar na chodniku przy betonowej ścianie.
Fot. Traficar / materiały prasowe

Nie przedłużając, oto dlaczego firma zdecydowała się na taki nietypowy ruch.

Rozwój mikromobilności to kierunek doskonale wpisujący się w misję Traficara, która polega na stawianiu klienta na pierwszym miejscu. Dzięki wprowadzeniu hulajnóg elektrycznych nasi użytkownicy zyskują jeszcze większą swobodę w planowaniu swoich tras, mogąc łatwo dotrzeć do miejsca docelowego.

Wierzymy, że wprowadzenie hulajnóg w Krakowie jest dopiero początkiem naszej przygody z mikromobilnością, a dzięki mocnemu naciskowi na bezpieczeństwo i jakość ustanowimy nowy standard w branży.

Piotr Groński, prezes Traficar, wypowiedź z komunikatu prasowego

Przede wszystkim atrakcyjna cena za minutę jazdy

Aplikacja rezerwacji hulajnogi, pokazująca mapę lokalizacji, informacje o hulajnodze (XX7136), jej stan naładowania (16%), dystans (8 km) oraz opcje rezerwacji i wynajmu.
Fot. Traficar / zrzut ekranu

Bez dodatkowych udziwnień, bez opłaty za odblokowanie, skorzystanie z „fioletowej” hulajnogi kosztuje 0,49 zł za minutę jazdy. Za każdą minutę postoju zapłacimy z kolei 0,20 zł. Dla porównania wynajem hulajnogi Bolt w Krakowie kosztuje już 0,98 zł za minutę jazdy!

Warto jednak uczciwie przyznać, że od mojej ostatniej analizy cen za przejazdy hulajnogami na minuty z lipca 2023 r. (fakt, dotyczyła ona gdańskich cen), nie wygląda, by ceny przejazdów hulajnogami wyraźnie podskoczyły. Spodziewam się również, że do oferty nie należy się przyzwyczajać. To niezwykle konkurencyjna stawka, która ma zachęcić do skorzystania z jednej z 1000 hulajnóg rozstawionych w całym Krakowie – bo i tylko tam są one obecnie dostępne.

Podsumowując, korzystajcie, póki usługa jest w fazie rozwoju. W przyszłości będzie tylko drożej. A gdybyście jednak woleli mieć własny jednoślad, sprawdźcie nasz ranking hulajnóg elektrycznych.

Dotarłeś do końca materiału? Wspaniale! Teraz prosimy o poświęcenie 10 sekund na wypełnienie krótkiej ankiety dotyczącej wynagrodzeń programistów. Twoja opinia pomoże nam lepiej zrozumieć tę kwestię.

Zdjęcie otwierające: Szymon Baliński / Android.com.pl

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw