Ekran nawigacji w samochodzie z Android Auto, aplikacje Spotify, Hangouts, DLFM radio.

Android Auto 12 już dostępny do pobrania. Ta wersja może zwiastować przełom

2 minuty czytania
Komentarze

Android Auto 12 został udostępniony przez Google. Użytkownicy tego oprogramowania mogą pobrać nową wersję i sprawdzić jej możliwości. Samodzielne przetestowanie popularnego narzędzia po aktualizacji wydaje się szczególnie zasadne, ponieważ firma z Mountain View tradycyjnie nie chwali się nowymi funkcjami.

Android Auto 12: garść spodziewanych nowości

Wyświetlacz systemu informacyjno-rozrywkowego Android Auto 12 lub innej wersji w samochodzie prezentujący ekran podzielony na aplikację Zoom Meetings z listą spotkań i możliwością dołączenia do nich oraz aplikację nawigacji z wyświetloną trasą i szacowanym czasem dojazdu.
Fot. Google / materiały prasowe

Google nie udostępnia szczegółowych informacji o kolejnych wersjach Android Auto. Użytkownicy muszą sami pobrać oprogramowanie, by sprawdzić jego możliwości. Tym razem wydaje się jednak, że „dwunastka” może być pod pewnym względem przełomowa. Nawet jeśli nie widać tego na pierwszy rzut oka.

W ostatnich dniach firma z Mountain View zapowiadała, że w Android Auto pojawi się aplikacja YouTube. Ma być również możliwe korzystanie z przeglądarek internetowych oraz nowych gier. Skoro niedługo po tym ogłoszeniu pojawia się Android Auto 12, trudno traktować te zdarzenia jako zupełnie niepowiązane. Pojawiają się oczekiwania, że zainstalowanie nowej wersji oprogramowania otworzy drogę do korzystania ze wspomnianych funkcjonalności w niedalekiej przyszłości.

Dalsza część materiału znajduje się pod wideo.

Wiele wskazuje na to, że YouTube na Android Auto będzie działał tylko podczas postoju. Nietrudno sobie wyobrazić sytuację, w której kierowca rozprasza się, zerkając na ekran, na którym jest odtwarzane wideo. Mimo to opisywana zmiana, jeśli finalnie się pojawi, jest całkiem znacząca.

Czym jest Android Auto?

Android Auto wyświetla aplikacje na ekranie w samochodzie, co zdaniem Google ułatwia skupienie się na jeździe. Można obsługiwać na ekranie w aucie m.in. nawigację samochodową, mapy, połączenia, SMS-y, a także muzykę. Android Auto może działać przez kabel USB lub bezprzewodowo. Oprogramowanie nie jest dostępne wszędzie, ale Polska jest na liście krajów, w których można korzystać z tego narzędzia.

Wyświetlacz systemu Android Auto w samochodzie z ikonami popularnych aplikacji.
Fot. Roman Vyshnikov / Depositphoto

Niezależnie od tego, czy korzystacie z Android Auto, czy nie, przyda wam się znajomość kontrolek w samochodzie oraz taryfikatora mandatów. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w podlinkowanych tekstach.

Zbieramy dane od naszych czytelników, aby lepiej zrozumieć ich poglądy na wynagrodzenia programistów. Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Poświęć 10 sekund, aby odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Źródło: autoevolution.com, gizchina.com. Zdjęcie otwierające: Roman Vyshnikov / Shutterstock

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw