Osoba trzymająca smartfon z otwartą aplikacją z kartą płatniczej Visa, przy filiżance kawy cappuccino na drewnianym stole.

Revolut zmienia wysokość opłat i tłumaczy nowy sposób naliczania prowizji

3 minuty czytania
Komentarze

Instytucja poinformowała swoich użytkowników, że czekają ich zmiany w opłatach Revolut za niektóre usługi. Modyfikacje dotyczą momentu naliczania prowizji i mogą mieć wpływ na wyższą lub niższą kwotę ostateczną transakcji. Redakcja Android.com.pl poprosiła firmę o wyjaśnienie szczegółów tych zmian.

Modyfikacje w regulaminie Revolut

Zmiany w opłatach Revolut. Oprócz tego czeka nas sporo nowości Dłoń trzymająca smartfon z otwartą aplikacją Revolut do zarządzania wydatkami, na ekranie wyświetlona jest kwota 60 zł oraz różne opcje dotyczące transakcji.
Fot. Revolut / materiały prasowe

Revolut ogłosił zmiany w swoim regulaminie, znanym jako Warunki transakcyjne, które wchodzą w życie natychmiast. Aktualizacja obejmuje także tabelę opłat i warunki płatności, które zaczną obowiązywać od 27 maja. Użytkownicy, którzy zgadzają się na te zmiany, nie muszą podejmować żadnych działań.

Zmiany w opłatach i warunkach transakcji mają na celu wyjaśnienie, w jaki sposób obliczane i pobierane są prowizje. Jak informuje firma, prowizja będzie teraz pobierana na podstawie ceny aktywów w momencie realizacji transakcji, a nie na podstawie ceny w momencie złożenia zlecenia.

Zmiany dotyczą więc czasu naliczania opłaty, który może mieć wpływ na jej wysokość. Potwierdza to biuro prasowe Revolut w rozmowie z redakcją Android.com.pl.

W poprzednim brzmieniu regulaminu – opłata była naliczana w momencie otrzymania zlecenia, co oznaczało, że klient nie zapłaci mniej ani więcej niż zgodził się w momencie składania zlecenia, nawet jeśli wycena aktywa zmieniła się pomiędzy złożeniem zlecenia a faktycznym momentem realizacji transakcji przez partnerską firmę brokerską.

W nowym brzmieniu regulaminu – Revolut wyświetli orientacyjną opłatę w momencie składania zlecenia, według wycen aktywa z momentu składania zlecenia, ale faktyczna opłata za transakcję będzie naliczona według wycen z momentu realizacji transakcji.

Biuro prasowe Revolut w rozmowie z redakcją Android.com.pl

Wraz z dodawaniem nowych aktywów do oferty, zmienione zostaną minimalne wartości zleceń dla niektórych z nich. Szczegóły dotyczące minimalnych wartości zleceń można znaleźć na stronie Revolut.

Oznacza to, że klient Revolut może zapłacić opłatę nieco niższą, lub wyższą, ponieważ wycena aktywa może się zmienić pomiędzy momentem składania zlecenia a momentem zawarcia transakcji przez partnerską firmę brokerską.

Biuro prasowe Revolut w rozmowie z redakcją Android.com.pl

Co, jeśli nie spodobają nam się zmiany w opłatach?

Osoba trzyma smartfon wyświetlający wirtualną kartę płatniczą Revolut Visa na ekranie, z widocznymi ostatnimi cyframi numeru karty i gradientem kolorów w tle.
Fot. Sophie Dupau / Unsplash

Ponadto, co roku użytkownicy będą otrzymywać przypomnienie e-mail o ochronie przysługującej w ramach systemu ubezpieczeń dla inwestorów. Użytkownicy, którzy nie zgadzają się z wprowadzonymi zmianami, mogą zamknąć swoje konto bez ponoszenia opłat.

Kobieta trzymająca telefon w supermarkecie, na ekranie widać listę kart płatniczych: Groceries, Online Shopping, Subscriptions.
Fot. Revolut / materiały prasowe

Nowe wzory kart wirtualnych

To nie koniec zmian. Firma wprowadza nowe wzory kart wirtualnych, które łączą elegancję i styl z najwyższym poziomem bezpieczeństwa. Dzięki możliwości dodania tych kart do Apple Pay lub Google Pay użytkownicy mogą płacić telefonem, zostawiając tradycyjny portfel w domu. Jednorazowe karty wirtualne automatycznie zmieniają swoje dane po każdym zakupie, co chroni przed oszustwami. Jeśli często płacicie telefonem i korzystacie z bankowości mobilnej, dobrze jest mieć włączoną lokalizację telefonu.

Karty wirtualne Revolut w różnych kolorach na tle smartfona.
Fot. Revolut / materiały prasowe

Dodatkowo użytkownicy mogą tworzyć karty wirtualne dla różnych kategorii wydatków i ustawiać dla nich limity, co pomaga w kontrolowaniu budżetu. Mamy opcję mieć np. inną kategorię do zakupów spożywczych, odzieżowych i internetowych.

Źródło: Revolut, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Revolut / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw