Instytucja poinformowała swoich użytkowników, że czekają ich zmiany w opłatach Revolut za niektóre usługi. Modyfikacje dotyczą momentu naliczania prowizji i mogą mieć wpływ na wyższą lub niższą kwotę ostateczną transakcji. Redakcja Android.com.pl poprosiła firmę o wyjaśnienie szczegółów tych zmian.
Spis treści
Modyfikacje w regulaminie Revolut
Revolut ogłosił zmiany w swoim regulaminie, znanym jako Warunki transakcyjne, które wchodzą w życie natychmiast. Aktualizacja obejmuje także tabelę opłat i warunki płatności, które zaczną obowiązywać od 27 maja. Użytkownicy, którzy zgadzają się na te zmiany, nie muszą podejmować żadnych działań.
Zmiany w opłatach i warunkach transakcji mają na celu wyjaśnienie, w jaki sposób obliczane i pobierane są prowizje. Jak informuje firma, prowizja będzie teraz pobierana na podstawie ceny aktywów w momencie realizacji transakcji, a nie na podstawie ceny w momencie złożenia zlecenia.
Zmiany dotyczą więc czasu naliczania opłaty, który może mieć wpływ na jej wysokość. Potwierdza to biuro prasowe Revolut w rozmowie z redakcją Android.com.pl.
W poprzednim brzmieniu regulaminu – opłata była naliczana w momencie otrzymania zlecenia, co oznaczało, że klient nie zapłaci mniej ani więcej niż zgodził się w momencie składania zlecenia, nawet jeśli wycena aktywa zmieniła się pomiędzy złożeniem zlecenia a faktycznym momentem realizacji transakcji przez partnerską firmę brokerską.
W nowym brzmieniu regulaminu – Revolut wyświetli orientacyjną opłatę w momencie składania zlecenia, według wycen aktywa z momentu składania zlecenia, ale faktyczna opłata za transakcję będzie naliczona według wycen z momentu realizacji transakcji.
Biuro prasowe Revolut w rozmowie z redakcją Android.com.pl
Wraz z dodawaniem nowych aktywów do oferty, zmienione zostaną minimalne wartości zleceń dla niektórych z nich. Szczegóły dotyczące minimalnych wartości zleceń można znaleźć na stronie Revolut.
Co, jeśli nie spodobają nam się zmiany w opłatach?
Ponadto, co roku użytkownicy będą otrzymywać przypomnienie e-mail o ochronie przysługującej w ramach systemu ubezpieczeń dla inwestorów. Użytkownicy, którzy nie zgadzają się z wprowadzonymi zmianami, mogą zamknąć swoje konto bez ponoszenia opłat.
Nowe wzory kart wirtualnych
To nie koniec zmian. Firma wprowadza nowe wzory kart wirtualnych, które łączą elegancję i styl z najwyższym poziomem bezpieczeństwa. Dzięki możliwości dodania tych kart do Apple Pay lub Google Pay użytkownicy mogą płacić telefonem, zostawiając tradycyjny portfel w domu. Jednorazowe karty wirtualne automatycznie zmieniają swoje dane po każdym zakupie, co chroni przed oszustwami. Jeśli często płacicie telefonem i korzystacie z bankowości mobilnej, dobrze jest mieć włączoną lokalizację telefonu.
Dodatkowo użytkownicy mogą tworzyć karty wirtualne dla różnych kategorii wydatków i ustawiać dla nich limity, co pomaga w kontrolowaniu budżetu. Mamy opcję mieć np. inną kategorię do zakupów spożywczych, odzieżowych i internetowych.
Źródło: Revolut, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Revolut / materiały prasowe
Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.