Czarna szafka z czarnym głośnikiem i subwooferem na podłodze obok.
LOKOWANIE PRODUKTU: KOMPUTRONIK

Tani soundbar od Samsunga. Całkowicie zmienia to, jak ogląda się filmy i seriale

3 minuty czytania
Komentarze

Tani soundbar wcale nie musi oznaczać, że idziemy drogą na skróty. Niedrogie urządzenie od Samsunga dobrze pokazuje to, że cena może iść w parze z całkiem sensownymi możliwościami samego sprzętu. Jeżeli więc ktoś przymierzał się do zakupu soundbara, to warto bliżej przyjrzeć się modelowi Samsung HW-C450.

Tani soundbar Samsung HW-C450

Tani soundbar Samsung HW-C450  i subwoofer na białym tle, strona sklepu Komputronik z informacjami o produkcie.
Fot. Komputronik / zrzut ekranu

Czasem dobry, 65-calowy telewizor, to jednak za mało, by poczuć się jak w kinie. Jednym z rozwiązań, by choć odrobinę zbliżyć się do tego, jak ogląda się filmy w takiej kinowej sali, jest dokupienie dodatkowego sprzętu do nagłośnienia. I tutaj pomocny będzie właśnie soundbar, czyli urządzenie będące zewnętrznym systemem nagłośnienia, który podpinany jest do telewizora czy nawet konsoli do gier. W niektórych przypadkach taki soundbar przychodzi również z dodatkowym głośnikiem niskotonowym, czyli subwooferem. I tak też jest w przypadku urządzenia od Samsunga, gdzie tani soundbar dodatkowo ma głośnik wzmacniający basy.

Telewizor z efektem fali na ekranie, soundbarem i subwooferem.
Fot. Samsung / materiały prasowe

To, co wyróżnia tani soundbar od Samsunga, jest przede wszystkim łatwość instalacji. Urządzenie wystarczy położyć przed telewizorem czy powiesić na ścianie, wpiąć jeden kabel i gotowe. Możemy także podłączyć soundbar do telewizora, korzystając z Bluetooth lub przesyłać treści na urządzenie bezpośrednio z naszego smartfona czy laptopa. Nie potrzebujemy więc specjalistycznej wiedzy do tego, by zmienić nasz salon w małą salę koncertową. Samsung HW-C450 korzysta też z kilku interesujących funkcji, które zupełnie zmieniają odczucia podczas oglądania filmów czy nawet telewizji.

Więcej możliwości

Kobieta oglądająca telewizję w nowoczesnym salonie z systemem dźwięku przestrzennego Dolby Audio i DTS Virtual:X.
Fot. Samsung / materiały prasowe

Mamy tutaj funkcję Inteligentnego Dźwięku, która automatycznie analizuje ścieżki dźwiękowe tak, by dopasować je do oglądanego materiału. Sprzęt wyposażono również w Tryb Nocny, który zmniejsza poziom decybeli, kompresuje bas i jednocześnie uwypukla linie dialogowe. Jest także samo Wzmocnienie Dialogów, które sprawia, że teraz usłyszymy każde wypowiedziane przez aktora słowo, ale i Tryb Gry, który eliminuje rozpraszające dźwięki tak, by można było się skupić na rozgrywce. Ten tani soundbar korzysta także z technologii DTS Virtual:X, która tworzy przestrzenny dźwięk w pomieszczeniu, gdzie trzymamy urządzenie.

Dalsza część materiału znajduje się pod wideo.

Jak zapobiec wypalaniu matryc OLED.

Specyfikacja techniczna

  • Ilość kanałów: 2.1
  • Typ komunikacji: bezprzewodowa, Bluetooth
  • Pobór mocy: 25 W
  • Obsługiwane formaty plików: .aac, .aiff, .flac, .mp3, .ogg, .wav
  • Złącza: 1 x wejście optyczne
  • Wymiary soundbaru: 858,8 x 59 x 75 mm
  • Waga soundbaru: 1,4 kg
  • Wymiary głośnika niskotonowego: 184 x 343 x 295 mm
  • Waga głośnika niskotonowego: 4,5 kg

Źródło: Komputronik. Zdjęcie otwierające: Samsung / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Lokowanie produktu: Komputronik

Motyw