Osoba robi zdjęcie żółtej koszuli wiszącej na wieszaku za pomocą smartfona.

Jak sprzedawać na Vinted? Sekrety sukcesu na popularnym serwisie

5 minut czytania
Komentarze

Korzystanie z Vinted to bardzo dobry sposób na zwolnienie miejsca w szafie i zarobienie dodatkowych pieniędzy. Dla niektórych osób ta platforma stała się nawet głównym źródłem dochodu. Zebraliśmy wypowiedzi ekspertów, którzy radzą, jak sprzedawać na Vinted, żeby mieć jak największe zyski.

Uzupełnij swój profil we właściwy sposób

Zebraliśmy wypowiedzi ekspertów, którzy radzą, jak sprzedawać na Vinted, żeby mieć jak największe zyski. Kobieta trzymająca telefon, uśmiechająca się obok manekina z ubraniem, w tle wieszaki z odzieżą na różowym tle.
Fot. Vinted / materiały prasowe

Sprzedaż na Vinted to świetny sposób na pozbycie się niepotrzebnych rzeczy i zarobienie dodatkowych pieniędzy. Aby osiągnąć sukces na tej platformie, warto skorzystać z kilku sprawdzonych strategii i porad od ekspertów. Jak zaznacza Tom Wells, konsultant ds. marketingu internetowego we wpisie na Marketing Scoop, przewiduje się, że sprzedaż odzieży używanej podwoi się w latach 2022–2027. Vinted to więc najlepsze miejsce, w którym można wcześnie wykorzystać zyski.

Pierwszym krokiem jest stworzenie profesjonalnego profilu sprzedawcy. Zdjęcie profilowe powinno być wyraźne, aby budować zaufanie wśród kupujących. W opisie profilu warto wspomnieć o zainteresowaniach modowych lub celach biznesowych, co pozwoli na lepsze połączenie się z potencjalnymi klientami​.

Pomyśl o swoim profilu sprzedawcy Vinted jako o stronie z informacjami o twojej marce – buduje to wiarygodność i zaufanie wśród kupujących.

Tom Wells, konsultant ds. marketingu internetowego 

Jeśli napotkamy jakiekolwiek problemy z zakładaniem konta lub tym, jak sprzedawać na Vinted, warto odwiedzić stronę pomocy Vinted lub przejrzeć zakładkę FAQ.

Jak sprzedawać na Vinted? Musisz mieć dobrą strategię

koszyk na zakupy i paczki laptop
Fot. Nataliya Vaitkevich / Pexels

Kluczowym elementem skutecznej sprzedaży na Vinted są zdjęcia produktów. Powinny być one wysokiej jakości, robione w naturalnym świetle i na czystym tle, bez zbędnych elementów w tle. Warto zamieścić różnorodne ujęcia, w tym zbliżenia na detale, zdjęcia całego przedmiotu oraz prezentację na manekinie lub osobie​.

Opis przedmiotu powinien być szczegółowy i zawierać wszystkie kluczowe informacje, takie jak marka, kolor, rozmiar, materiał, stan oraz ewentualne wady. Pamiętaj, że im więcej szczegółów, tym łatwiej kupującym podjąć decyzję o zakupie​.

Ubrania, za których sprzedaż zapłacimy podatek za Vinted
Fot. Polina Tankilevitch/Pexels

Odpowiednie ustalenie ceny jest również kluczowe. Należy przeglądać podobne oferty na Vinted, aby zobaczyć, jak są wyceniane podobne produkty. Warto także sprawdzić stronę producenta lub komentarze o marce, takie jak opisujemy w artykule dotyczącym opinii Shein, aby stwierdzić, czy klienci mają zaufanie do firmy.

Możemy ustawić cenę nieco wyższą i włączyć opcję „Otwarty na oferty”, co pozwoli kupującym negocjować cenę i poczuć, że zrobili dobry interes​. Ciekawy sposób na wycenianie artykułów podpowiada także Jenny Keefe, redaktorka portalu Money Saving Expert.

Uważaj, aby nie wycenić swoich produktów zbyt nisko, ponieważ na Vinted nie ma aukcji, która mogłaby podnieść kwotę. Aby porównać ceny, odwiedź serwis eBay, wyszukaj swój przedmiot, a następnie zaznacz, aby wyświetlić tylko „przedmioty sprzedane”. Wyświetli się lista cen, jakie osiągnęły towary.


Jenny Keefe, redaktorka portalu Money Saving Expert

Kolejna rada – regularne dodawanie nowych przedmiotów pomaga utrzymać oferty na szczycie list wyszukiwania. Warto rozłożyć dodawanie nowych przedmiotów na kilka dni, zamiast wrzucać wszystko naraz. Dzięki temu oferty będą częściej widoczne dla kupujących​.

Jak mieć większą sprzedaż na Vinted?

Promowanie swoich produktów poza Vinted, na przykład na Instagramie, może również zwiększyć zasięg i sprzedaż. Zastanawiając się, jak sprzedawać na Vinted, warto zintegrować swoje konto Vinted z innymi platformami społecznościowymi, aby dotrzeć do szerszej publiczności.

Oferowanie zniżek na zestawy może zachęcić kupujących do zakupu większej liczby przedmiotów jednocześnie. W ustawieniach Vinted można włączyć automatyczne zniżki na zakupy kilku przedmiotów, co jest korzystne zarówno dla sprzedawcy, jak i kupującego.

Kobieta trzyma czarny smartfon i kartę kredytową.
Fot. Karolina Grabowska / Pexels

Daj kupującemu coś więcej niż tylko produkt

Jak sprzedawać na Vinted, żeby konsumenci nas zapamiętali? Dbałość o szczegóły w pakowaniu zamówień również ma znaczenie. Używanie czystych i solidnych opakowań, dodawanie osobistych notatek z podziękowaniami czy małych gratisów, może pozytywnie wpłynąć na opinie kupujących i zwiększyć szanse na powrotnych klientów.

Robienie „czegoś więcej” się opłaca – 72% kupujących stwierdziło, że chętniej dokonaliby ponownego zakupu od sprzedawcy, który dołączył do zamówienia notatkę z podziękowaniami!

Tom Wells, konsultant ds. marketingu internetowego 

Warto również monitorować swoje wyniki sprzedaży za pomocą narzędzi analitycznych dostępnych na Vinted. Monitorowanie danych pomoże zidentyfikować, które produkty sprzedają się najlepiej i jakie działania marketingowe przynoszą najlepsze rezultaty.

Odpowiadając na pytanie, jak sprzedawać na Vinted, sukces na tej platformie zależy od profesjonalnego podejścia, wysokiej jakości zdjęć i opisów, strategicznego ustalania cen, regularnego dodawania nowych ofert, aktywnej promocji oraz dbałości o szczegóły w obsłudze klientów. Korzystając z tych wskazówek, można znacznie zwiększyć swoje szanse na udaną sprzedaż na tym popularnym serwisie.

Źródło: oprac. własne. Zdjęcie otwierające: stockasso / Depositphotos

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw