Telefony OnePlus: zielony z trzema obiektywami aparatu oraz czarny składany z wyświetlaczem i napisem "Never Settle".
LINKI AFILIACYJNE

Android 15 trafia na smartfony OnePlus. Oto wybrane modele

2 minuty czytania
Komentarze

Wiele osób spodziewało się, że Android 15 zadebiutuje podczas konferencji Google I/O. Tak się nie stało, natomiast najnowszą wersję systemu w wersji beta mogą przetestować posiadacze smartfonów OnePlus.

OnePlus 12 i Open z najnowszą wersją systemu

Smartfon z potrójnym aparatem na neutralnym tle z delikatnymi, kolorowymi kwiatami w rogu obrazu.
Fot. Jolanta Szczepaniak/Android.com.pl

Android 15 wprowadza wiele nowych funkcji, które mają na celu poprawę interakcji użytkowników ze swoimi urządzeniami. Z udostępnionych nowości skorzystają użytkownicy smartfonów OnePlus 12 i OnePlus Open. Warto zauważyć, że OnePlus wypuścił system Android 15 Beta 1 zaraz po Google.

Czerwone pudełko z numerem 10 oraz czarny smartfon marki OnePlus z potrójnym aparatem ułożonym w okrąg na szarym tle.
Fot. Jolanta Szczepaniak / Android.com.pl

Producent podkreśla, że jest to system przeznaczony dla programistów i zaawansowanych użytkowników, a także odradza aktualizację. OnePlus przestrzega przed licznymi problemami, jakie mogą wystąpić na najnowszej wersji Androida. Wśród nich można wymienić kłopoty z połączeniem Bluetooth, problemy ze zgodnością aplikacji, czy niestabilność urządzenia w określonych scenariuszach.

Jak zainstalować system Android 15?

Android 15 Beta dla OnePlus 12 i OnePlus Open.
Fot. OnePlus / materiały prasowe

Aby zaktualizować kompatybilne urządzenie do Androida 15 w wersji beta, wystarczy pobrać odpowiedni plik aktualizacyjny i przenieść go do pamięci telefonu. Następnie po aktywacji aktualizacji lokalnej można wykonać uaktualnienie systemu. Alternatywnie można skorzystać z przygotowanego przez producenta pliku apk. Szczegółowa instrukcja i pliki do pobrania znajdują się na dedykowanej stronie społeczności.

Systemy w wersji beta borykają się często z różnymi problemami. Producent na tej samej stronie oferuje też pakiety przywracania, które umożliwią zainstalowanie stabilnej wersji. Dobre wsparcie dla bety może oznaczać, że smartfony OnePlus dostaną Android 15 w pierwszej kolejności. Urządzenia producenta, a tym OnePlus 12, czyli telefon z dobrym aparatem kupisz u naszego partnera.

Źródło: OnePlus / materiały prasowe, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: OnePlus / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw